اینتل پنت جدیدی را به ثبت رسانده است که توسط آن میتوان با صرف برق کمتر و کاهش هزینه ، به سود بیشتری از استخراج بیتکوین رسید .
استخراج ارز های دیجیتال توسط سخت افزای های قدرتمندی انجام میگیرد که برق بسیار زیادی مصرف میکنند . بنابر این هزینه برق مصرفی باعث کاهش سوددهی استخراج بیت کوین میشود . به همین ترتیب استخراج بیت کوین در کشور هایی به صرفه است که هزینه برق و انرژی در آن کشور ها کم باشد ولی در سایر کشور ها این کار مقرون به صرفه نیست . اما اینتل گفته است که با اختراع جدیدش هزینه استخراج بیت کوین کم خواهد شد .
این شرکت اخیراً پتنتی را برای پردازنده‌ای جدید به ثبت رسانده که ادعا می‌کند قادر به استخراج بیت‌ کوین به‌صورت بهینه و با مصرف انرژی مناسب است.
این پردازنده به‌طور ویژه برای استخراج ارزهای دیجیتال ساخته‌شده مبتنی بر الگوریتم SHA-256 طراحی شده که بیت‌کوین هم از همان دسته است.
به‌نظر می‌رسد که اینتل برای بهینه‌سازی انرژی مصرفی این پردازنده از تراشه‌ای استفاده کرده که یک گام نصبت به سایر همتایان خود جلو تر است .
بخشی از فرآیند استخراخ ارزهای دیجیتال نیاز به انتقال داده‌های خاصی جهت پردازش فقط برای یک مرتبه دارد. استخراج‌کننده‌های ASIC فعلی، مثل Antminers، این داده‌ها را طی مراحل مختلفی پردازش می‌کنند. به گفته‌ی اینتل، انجام این کار باعث هدررفت انرژی در طول پردازش می‌شود.

در حال حاضر 2 چالش اصلی استخراج کنندگان ارز دیجیتال ، هزینه بالای دستگاه و برق مصرفی است . اوایل ماه جاری یکی از شرکت‌های بزرگ اینترنتی ژاپن به نام GMO اعلام کرد که بخش استخراج ارز دیجیتال این شرکت در طول سه‌ماهه‌ی سوم امسال ضرری ۵.۵ میلیون دلاری را تجربه کرده است.
با اوضاع فعلی ارز های دیجیتال و کاهش شدید قیمت های آنان به نظر میرسید که استراج ارز های دیجیتال به صرفه نیست مگر اینکه دوباره این ارز ها به رونق خود برگردند .