راه کارهای تبلیغات برای کسب و کارها

راه کارهای تبلیغ کسب و کارها از جمله موارد مهم و قابل بحث برای شرکت ها میباشد.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید کسب و کار خودتون رو بیشتر و بهتر تبلیغ کنید و یکی از دغدغه های پر اهمیت هر کسب و کاری را به جرات میتوان تبلیغات دانست.

روش تبلیغ در دنیا بسیار متنوع و گسترده هست که در این مقاله سعی میشود به راه کارهای تبلیغات به صورت مختصر پرداخته شود.

همان قدر که تبلیغات برای موفقیت کسب و کارها کارآمد و موثر هست ، تبلیغات نادرست و اشتباه  و عدم تبلیغات به موقع میتواند به شکست کسب و کارها و استارت آپ ها منجر شود.

که علت این شکست ها را میتواند عدم آگاهی آن ها از روش های تبلیغات دانست.

داشتن استراتژی تبلیغ بسیار موثر و کارآمد هست و در پیش گرفتن استراتژی مناسب در بازاریابی میتواند در رشد کسب و کارها کمک ویژه ای داشت.

 بریم برای توضیح روش ها و راه کارهای تبلیغات بزن بریم:

راه کارهای تبلیغ کسب و کارها

وب سایت

داشتن یک وب سایت جذاب و با کیفیت در رشد و موفقیت بیسیار کمک میکند و بستگی به نوع کسب و کار باید هر کسب و کار سایت مختص به خود را داشته باشد.

به عنوان مثال اگر کسب و کار در رسته فروشگاهی فعالیت میکند باید سایت فروشگاهی داشته باشد و یا اگر در رسته خدماتی فعالیت میکند.

باید سایت شرکتی داشته باشد . اگر میخواهید در مورد انواع سایت اطلاع داشته باشید به لینک زیر رجوع کنید :

بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی یا همان تولید محتوا روش های مختلفی دارد مثل مقاله ، اینفوگرافی ، پادکست و یا ویدئو و … سایت های بزرگ دنیا با این روش توانسته اند جایگاه خوبی در رنکینگ گوگل پیدا کنند.

مثلا دیجی کالا در ابتدای کار با تولید محتواهای خوبی در زمینه کالاهای دیجیتال توانست مرجعی برای اطلاعات و توضیحات برای محصولات دیجیتال داشته باشد و پس از آن توانست فروش خوب خود را شروع کند.

امروزه سایت های بزرگ با تولید محتواهای آموزشی و خبری مخاطب های خود را از اینترنت پیدا میکنند و این یکی از روش های رشد ارگانیک وب سایت ها در گوگل میتواند باشد و پس از رشد در گوگل به همان نسبت فروش بهتری میتوانند پیدا کنند.

اگر میخواهید در مورد بازاریابی محتوایی اطلاع بیشتری  داشته باشید به لینک زیر رجوع کنید:

بازاریابی محتوایی

سئو

سئو که مخفف عبارت : Search Engine Optimization میباشد . یکی از روش های تقویت و معرفی کسب و کارها در فضای مجازی است که این فرآیند مجموعه ای از فعالیت ها میباشد.

اگر به صورت اصولی انجام شود، میتواند یک سایت را بسیار رشد دهد به صورتی که کل دنیا میتوانند با عبارات تخصصی آن کسب و کار ، آن کسب و کار را ببینند.

به عنوان مثال فکر کنید شما در زمینه طراحی سایت  فعالیت میکنید و مشتری های شما بیشتر عباراتی مثل طراحی سایت فروشگاهی ، طراحی سایت ، طراحی سایت شرکتی ، طراحی سایت حرفه ای را در گوگل سرچ میکنند.

رقبای شما با این عبارات در رتبه های بالا هستند و میتوانند مشتری ها را جذب کنند و سهم بازار شما روز به روز کوچک تر شود.

حالا با تقویت عبارات مورد نظر شما ، سایت شما بیشتر و بهتر دیده میشود و سهم بازار شما هر روز بزرگ تر و قوی تر میشود و شما میتوانید خدمات خود را بهتر معرفی کنید . اگر میخواهید در مورد سئو  اطلاع بیشتری  داشته باشید به لینک زیر رجوع کنید.

ایمیل مارکتینگ

یکی از روش های قدیمی تبلیغات در فضای مجازی ایمیل مارکتینگ هست که هنوز هم در مواردی جوابگوی مشتریان است.

میتواند برای اطلاع رسانی ها و پیام های تبریک و یا جشنواره های فروش کمک به سزایی باشد ، فقط باید دقت شود از سیستم های ایمیل مارکتینگ استفاده شود تا سیستم ایمیل سازمانی شما توسط سرویس های ارائه دهنده ایمیل بلاک نشود.

اس ام اس مارکتینگ

پیامک، یکی از روش های اطلاع رسانی کارآمد در ایران میباشد ، به چند علت : اول اینکه تلفن همراه مخاطب همیشه در دسترس است.

دوم اینکه بیشتر زمان را در موبایل سپری میکند و آخر اینکه در همه ی موبایل ها قابلیت نمایش دارد و نیاز به ثبت نام خاص جداگانه ای ندارد.

پس روش اس ام اس مارکتینگ بسیار میتواند در اطلاع رسانی ها کارآمد باشد ، حتی تبلیغات البته باید تبلیغات پیامکی به صورت هدفمند صورت گیرد.

اگر میخواهید در مورد اس ام اس مارکتینگ اطلاع بیشتری داشته باشید به لینک زیر رجوع کنید.

اس ام اس مارکتینگ

افیلیت مارکتینگ

این روش تبلیغات یا اصطلاحا مشارکت در فروش کمک میکنه که با استفاده از بلاگر ها یا اینفلوئنسرها بتونید در شبکه های اجتماعی فروش داشته باشید.

به این ترتیب که بلاگر تبلیغ شما را انجام میدهد و در ازای تبلیغ درصد خود از فروش محصول شما که به واسطه ی او انجام شده را ریافت میکند.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی رسانه‌های اجتماعی (SMM) همچنین به عنوان بازاریابی دیجیتال و بازاریابی الکترونیکی نیز شناخته می‌شود.

استفاده از رسانه‌های اجتماعی – پلتفرم‌هایی است که کاربران بر روی آن شبکه‌های اجتماعی می‌سازند و اطلاعات را به اشتراک می‌گذارند – برای ایجاد برند یک شرکت، افزایش فروش و افزایش ترافیک وب‌سایت.

بازاریابی ارجاعی

بازاریابی ارجاعی یک فرایند سازمان یافته است که در آن به مشتریان پاداش می‌دهند تا در مورد نام تجاری یا محصولات شما تبلیغ کنند.

در مقایسه با انواع دیگر بازاریابی سنتی که برای مخاطبان عمومی راه اندازی می‌شود، بازاریابی ارجاعی از مشتری موجود شرکت برای تولید بازده بالقوه استفاده می‌کند.

بازاریابی ارجاعی شکلی از تبلیغات است که در آن کسب و کارها مشتریان را تشویق می کنند تا خدمات، محصولات یا تجربیات خود را به افراد دیگر توصیه کنند.

تبلیغات در پادکست

تبلیغات پادکست یک تبلیغ صوتی 15 تا 60 ثانیه ای با صدای زنده است که مشتری می تواند در مکث پادکست ها را بشنود.

به جلب اعتماد مردم، دستیابی به مخاطبان بیشتر، افزایش بازگشت سرمایه و تبلیغ محصولات کمک می کند.

تبلیغات در پادکست

تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی به هر نوع تبلیغ خارج از نقطه نهایی خرید مشتری POP اطلاق می‌گردد.

تبلیغات بیرونی اصطلاحی کلی و غیرتخصصی دربارهٔ انواع اشکال تبلیغات است که در فضاهای خارج از خانه صورت می‌پذیرند. دیگر معادل این اصطلاح تبلیغات خارج از خانه نامیده می‌شود. 

تبلیغات محیطی شاخه‌ای تخصصی، جدید و رو به گسترش از تبلیغات بیرونی است که نباید آن‌ها را به یکسان به کار گرفت عبارت خارج از خانه یعنی هر رسانه‌ای که خارج از محیط منزل با مشتری در ارتباط باشد.

تبلیغات در گوگل

تبلیغات در گوگل با استفاده از پلتفرم گوگل ادز قابل انجام است.

گوگل ادز یک پلتفرم تبلیغات آنلاین است که توسط گوگل توسعه یافته است، که در آن تبلیغ کنندگان برای نمایش تبلیغات مختصر، پیشنهادات خدمات، لیست محصولات یا ویدئوها به کاربران وب پیشنهاد می دهند.

می‌تواند هم در نتایج موتورهای جستجو مانند Google Search (شبکه جستجوی Google) و هم در وب‌سایت‌ها، برنامه‌های تلفن همراه و ویدیوهای غیرجستجو قرار دهد.

خدمات تحت یک مدل قیمت گذاری پرداخت به ازای کلیک (PPC) ارائه می شود.

تبلیغات در گوگل