بازی براول استار ، بازیی در سبک تیر اندازی و زاویه دید استراتژیک است  که تجربه ای هیجان انگیز را برای کاربران به ارمغان خواهد آورد .
امروزه دیگر نمی‌توان کسی را یافت که نامی از بازی معروف کلش آف کلنز نشنیده باشد و با سازنده معروف آن یعنی شرکت سوپرسل آشنایی نداشته باشد .
استودیویی بازی سازیی که با توسعه و انتشار بازیی های Clash of Clans و بازی Clash Royale تحولی در بین بازی های موبایل به وجود آورد . بازی Brawl Stars، جدید ترین ساخته‌ی استودیو سوپرسل را می توان همتای بازی overwatch از زاویه دید بالا به پایین در گوشی موبایل در نظر گرفت . در Brawl Stars شما باید شخصیت مورد نظر خود را از میان کاراکترهای موجود انتخاب کنید و در دو تیم متشکل از سه نفر، طی سه دقیقه و در حالت‌های مختلف تلاش کنید تا حریفان خود را از شکست دهید. این بازی نیز همانند دو برادر قبلی خود بسیار اعتیاد آور می‌باشد که نشان دهنده کیفیت کار سازندگان آن می‌باشد .

در بازی Brawl Stars به مبارزات دو گروه به صورت هم‌زمان یا ریل تایم در یک نقشه به‌ منظور انجام اهداف خاص برای پیروزی مربوط می‌شود. Brawl Stars دارای مود های گوناگون در نقشه‌های مختلف است که از این جهت می‌توان  به بازیی هایی همانند بازی دوتا اشاره کرد . «حالت Bounty» دو تیم آبی و قرمز سه نفره را در یک نقشه جهت به‌دست آوردن سکه از محیط و نابود کردن حریفان، در مقابل یکدیگر قرار می‌دهد؛ تیمی که بتواند در پایان سه دقیقه بیشترین ستاره را جمع‌آوری کند، برنده خواهد بود. اگر به صورت متوالی حریفان را نابود کنید جایزه برای از بین بردن شما بالا و بالاتر می‌رود و طبعا حریفان بیشتر به دنبال نابود کردن بازیکنی خواهند بود که بالاترین جایزه برای سرِ آن در نظر گرفته شده است در این مورد هم می‌توان به بازی لیگ آف لجند اشاره کرد که در آپدیت جدید خود این ویژگی را قرار داده است؛ وضعیتی که دقیقا بازگو کننده‌ی نام حالت اشاره‌شده است. حالت بعدی «حالت Gem Grab» نام دارد. در این حالت نیز دو تیم سه نفره برای جمع‌آوری الماس‌ها با یکدیگر مبارزه می‌کنند که به‌صورت خودکار در میانه‌ی نقشه ساخته می‌شوند. اولین تیمی که بتواند ۱۰ کریستال را جمع‌آوری کند و بدون اینکه کریستالی از دست بدهد ، همه آن ها را به مدت 20 ثانیه نگه داری کند ، برنده خواهد بود . در این حالت نیز مانند Bounty در صورت کشته شدن، الماس جمع‌آوری‌شده توسط بازیکن درون محیط رها می‌شود و حریفان می‌توانند آنها را به‌دست آورند. حالت بعدی  Heist نام دارد. در این حالت دو تیم سه نفره در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند و یک تیم باید از منابع مشخص محافظت کند و تیم مقابل نیز با استراتژی‌های متفاوت در حمله، باید غنائم را به‌دست آورد. مورد چهارم «حالت Showdown» است، در این حالت تا ۱۰ بازیکن با ورود به نقشه‌ای بزرگ که توسط گاز احاطه شده به مبارزه با یکدیگر می‌پردازند، در Showdown محیط احاطه شده با گاز با گذشت زمان کوچک‌تر می‌شود و اگر کشته شوید مشابه با بازی‌های بتل رویال شکست خواهید خورد. این حالت به صورت تک‌نفره و دو نفره در دسترس قرار دارد. اما پنجمین حالت Brawl Ball» نام دارد. Brawl Ball یک حالت مبتنی بر امتیاز است و تیمی که بتواند دو امتیاز به‌دست آورد برنده خواهد بود.
در بازی brawl stars  شخصیت های بازی را به دسته های مختلفی تقسیم بندی کرده است . از جمله : رایج ، کمیاب ، سوپر کمیاب ، حماسی و افسانه‌ای و هرکدام از آنها دارای ویژگی‌های متنوع، نقاط قوت، ضعف، قدرت‌های ویژه و استراتژی‌های مختلفی جهت مبارزه و یورش به سمت دشمنان هستند. شخصیت‌های براول استارز قابلیت ارتقا در زمینه‌هایی مانند max health ، attack و speacial power  یا ابیلیتی را دارند که همین موضوع استراتژی و اهمیت انتخاب قهرمان را در مواجهه با دشمنان بالا می‌برد. Brawl Stars در حال حاضر از ۲۲ شخصیت دارد که تنها سه عدد از آنها در دسته‌ی کارت‌های افسانه‌ای طبقه‌بندی شده‌اند. بازیکن‌ها می‌توانند جنگجو‌های متفاوت و همچنین آیتم‌های مختلف را از طریق به‌دست آوردن ۱۰۰ سکه در طول مبارزات و باز کردن لوت باکس‌ها به‌دست آورند. شما همچنین می‌توانید با استفاده از بخش‌های پرداخت درون برنامه‌ای نسبت به خرید الماس برای تهیه‌ی انواع و اقسام جعبه‌ها اقدام کنید.

با وجود اینکه کنترلر کاراکتر های بازی در گوشی کار بسیار سختی می‌باشد و نمی‌توان همانند کامپیوتر با موس و کیبورد به راحتی بازی کرد و به اصطلاح دستمان برای اینجور کار هابسته است ، با این حال این بازی دارای قابلیت های خوبی برای حرکت کاراکتر ، حمله و استفاده از آبلیتی ها می‌باشد . شما می‌توانید با استفاده از دو حالت لمس روی نقطه‌ی مورد نظر و همچنین جوی‌استیک تعبیه‌شده، نسبت به حرکت شخصیت مورد نظر خود اقدام کنید. برای نشانه‌گیری و شلیک به‌ سوی هدف نیز کافی است دست خود را روی نمایشگر به زاویه‌ی دلخواه بکشید. در بازی همچنین یک دکمه‌ی جمجمه شکل مشخصشده است تا از آن برای برای استفاده از قابلیت‌های ویژه بهره ببرید  که با به‌دست آوردن تعداد مشخصی امتیاز می‌توانید از آن استفاده و حملات مرگباری را انجام دهید.

از نظر گرفایک نیز از ان جای که شرکت سوپر سل قدرت بالایی در طراحی های بازی خای خود داشته است ، انتظار می‌رود این بازی نیز دارای نمای بصری بسیار عالیی باشد . همانطور که اشاره شده بازی از زاویه دید بالا به پایین انجام می‌شود و محیط و کاراکتر‌های آن نیز به‌صورت کاملا سه‌بعدی و با دقت بسیار خوبی طراحی شده‌اند. افکت‌های تصویری طراحی‌شده مانند انفجار و از این دست موارد در حین نبرد بسیار هیجان انگیز خواهد بود . طیف رنگ‌های استفاده‌شده از کیفیت بی‌نظیری بهره می‌برد و انیمیشن‌های بازی نیز در سطح فوق‌العاده‌ای قرار دارند. بازی براول استارز همچنین دارای موسقی و صدا گذاری بسیار عالیی بوده که به کیفیت کلی این بازی می‌افزاید .
بازی براول استارز هم اکنون در گوگل پلی بیش از 20 میلیون بار نصب شده است که این رقم به زودی افزایش خواهد یافت