1. یک عنوان بهینه شده اضافه کنید

عنوان مهمترین قسمت هر مقاله است. این تنها شانس شما برای جلب توجه خوانندگان در هنگام پیمایش از نتایج جستجوی گوگل یا بازخورد خبری فیس بوک است.

عنوان شما باید:

  1. شامل کلمات کلیدی برای سئو باشد.
  2. به قدری جالب باشد که مردم برای کلیک کردن بر روی آن علاقه پیدا کنند.
  3. مطالب را به طور دقیق توصیف کنید.

اگر عنوانی داشته باشید که به طور دقیق محتوای شما را توصیف کند و برای خوانندگان  بسیار جالب به نظر برسد، در این صورت ترافیک بیشتری را کسب خواهید کرد.

این عنوان همچنین یکی از مهمترین بخش های SEO در صفحه می باشد. این همان چیزی است که وقتی مقاله شما در جستجوی Google فهرست می گردد، نشان داده می شود.

2. توضیحات متا را عالی بنویسید

منظور از توضیحات متا، شرح مختصری از محتوای شما است.

توضیح متا همان متنی است که در نتایج موتور جستجو در زیر عنوان و URL شما نمایش داده می شود. با این حال ، گوگل غالباً آن را نادیده می گیرد و به جای آن، قطعاتی از مطالب دیگر متن صفحه شما نشان می دهد.

اما توضیحات متا برای رسانه های اجتماعی نیز حائز اهمیت است زیرا توضیحات متا غالباً هنگام ارسال لینک در توییتر و فیس بوک، در قسمت پست شما نشان داده می شود.

مانند عنوان، توضیحات متا نیز باید جالب، اما دقیق باشد. توضیح دهید که مقاله شما در مورد چیست و چرا مردم باید آن را بخوانند.

بسته به نوع قالب  شما، ممکن است نیاز باشد تا یک افزونه SEO در وردپرس نیز نصب نمایید که توضیحات متا را اضافه کند.

3. یک URL توضیحی و تمیز بنویسید

آدرس پست وبلاگ شما مهم است. باید تمیز، کوتاه و توصیفی باشد. بسیاری از افرادی که به مقاله شما پیوند می دهند، می توانند این کار را با چسباندن URL، به عنوان مثال در موضوع انجمن انجام دهند.

اگر نشانی اینترنتی شما جالب به نظر برسد، همچنین مطالب شما را به طور دقیق توصیف کند، افراد به احتمال زیاد روی آن کلیک خواهند کرد. استفاده از برخی از کلمات کلیدی در URL ممکن است فوایدی در سئو نیز داشته باشد.

4- متن خود را در فصل ها سازماندهی کنید

محتوای سازمان نیافته برای کاربر تجربه بدی است. شما باید مطالب خود را در فصول منطقی ترتیب دهید، به گونه ای که برای کاربران تان معنا داشته باشد.

توصیه می شود از عناوین h2 برای تقسیم مطالب خود در فصل استفاده کنید. در صورت نیاز به اضافه کردن زیرشاخه ها می توانید از عناوین h3 و حتی h4 استفاده کنید.

در زیر میتوانید مشاهده کنید که چگونه یک مقاله از عناوین h2 و h3 استفاده می کند تا ساختار منطقی به مقاله ارائه دهد

5. تصویری برجسته اضافه کنید که به خوبی در رسانه های اجتماعی کار کند

توصیه می شود که یک تصویر برجسته را به هر پست وبلاگ اضافه کنید. این تصویری است که وقتی مقاله را در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارید، نشان داده می شود. همچنین ممکن است در صفحه اصلی، بخش پست های مرتبط و RSS feed نشان داده شود.

بسته به تنظیمات قالب شما، ممکن است تصویر برجسته نیز در داخل مقاله، در بالا یا زیر عنوان ظاهر گردد.

وقتی تصمیم میگیرید کدام تصویر را انتخاب کنید، به این فکر کنید که چه چیزی برجسته خواهد بود و باعث می شود پست شما در سایت های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک جذاب به نظر برسد.

اگر عکس دارای خصیصه های برجسته باشد و توجه شما را جلب کند، به مقاله کمک می کند تا از ترافیک اجتماعی، لایک و اشتراک گذاری بیشتری برخوردار شود.

اگر خودتان تصاویری ندارید، می توانید از عکس های موجود استفاده کنید. می توانید عکسهای رایگان را از Shutterstock ، Pixabay ، Pexels و Unsplash دریافت کنید.

6. بهینه سازی تصاویر در مقاله

درج کردن تصاویر در مقالات خود، برای زیبایی یا آموزش، می تواند مفید باشد. به عنوان مثال، می توانید به طور مرتب از تصاویر، جداول و نمودارهای مختلف استفاده کنید تا به مقالات خود ارزش بدهید.

اگر این کار درست انجام شود، برای کاربر تجربه ای فوق العاده است، اما می تواند به شما در جذب ترافیک بالاتر از طریق جستجوی تصویر نیز کمک کند.

اگر تصاویر شما به درستی بهینه شده باشند، احتمالاً آنها برای عبارات مورد جستجوی مختلف در Google Images رتبه بندی می شوند.

در اینجا نحوه بهینه سازی تصاویر شما آورده شده است:

  • از نام های توصیفی برای پروند های خود استفاده کنید.
  • برچسب های alt را به تصاویر خود اضافه کنید.
  • اگر از عناوین استفاده می کنید، آنها را به تصویر مرتبط کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که نام فایل ها و برچسب های alt ، آنچه را که در تصویر موجود است به طور دقیق توصیف می کنند.

به عنوان مثال، می توانید به جای IMG-0014.jpg از dog-chewing-bone.jpg استفاده کنید. سپس برچسب alt می تواند بگوید: “سگ در حال جویدن استخوان است.”

برچسب های alt یا نام فایل تصویری را با کلمات کلیدی پر نکنید. از آنها برای توصیف دقیق تصاویر استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که از اسامی دقیق فایل و برچسب های alt برای تصویر برجسته خود استفاده کرده باشید.

7- پیوندهای داخلی و خارجی را اضافه کنید

افزودن پیوند به محتوای شما می تواند ارزش بسیاری برای خوانندگان شما ایجاد کند. این به خوانندگان شما کمک می کند تا از طریق پست شما اطلاعات بیشتری در مورد موضوعات مورد علاقه خود پیدا کنند.

افزودن پیوندهای داخلی در داخل مقالات، خود یکی از بهترین راه های افزایش معیارهای رابط کاربری (engagement metrics) مانند صفحات در هر session است. افرادی که سایت شما را مرور می کنند نیز بسیار بیشتر احتمال دارد که در سایت شما مشترک شوند و مرتباً مقالات را دنبال کنند.

پیوندهای داخلی عالی هستند، اما ارزش افزودن لینکهای خارجی به سایتهای قابل اعتماد را نیز دارند. انجام این کار می تواند ارزش های زیادی داشته باشد و برای خوانندگان شما مفید باشد.

نمونه ای از این کار وقتی است که می خواهید به توضیح یک موضوع پیوند دهید، اما مقاله ای در مورد آن در سایت خود ندارید. سپس منطقی است که پیوند خارجی به یک سایت معتبر را در مقاله اضافه کنید.

نگران این نباشید که پیوندهای خارجی از نظر سئو نامناسب باشد. این یک افسانه است.

8. مطمئن شوید که تمام پیوندها کار می کنند

قبل از انتشار مقاله ، باید اطمینان حاصل کنید که تمام پیوندهای موجود در آن کار می کنند.

می توانید با رفتن به حالت Preview، در مقاله پیمایش کنید و بر روی همه پیوندها کلیک نمایید. سپس مطمئن شوید که تمام پیوندها به همان جایی که قرار است بروند، می روند.

این کار بیش از یک دقیقه طول نمی کشد، اما می تواند بازدید کنندگان شما را از ناامیدی کلیک بر روی لینک های خراب نجات دهد.

همچنین پیشنهاد می شود هر چند ماه یکبار کل سایت را برای یافتن لینک های خراب اسکن کنید. یکی از ابزارهای رایگان برای این گزینه Dead Link Checker اس