آیا می خواهید ترافیک سایت خود را افزایش دهید و فروش سایت خود را بیشتر کنید؟ پس قطعا باید بازاریابی ایمیلی را امتحان کنید! در این مطلب، بهترین راهنمایی های بازاریابی ایمیلی برای افزایش فروش به شما ارائه شده است.

 نکات مهم  در بازاریابی ایمیلی

1. کاربران خود را به خوبی بشناسید
2. محتوای با کیفیت ارائه کنید
3. ایمیل ها را شخصی سازی کنید
4. استفاده از فضای سفید ایمیل
5. انجام تست A / B
6. با ملاحظه ایمیل ارسال کنید
7. ایمیل های ارسالی باید با حالت موبایل سازگار باشند
8. اعتبار ایمیل خود را تأیید کنید
11. عملکرد خود را پیگیری نمایید

چرا باید از ایمیل مارکتینگ استفاده کرد ؟

شما می توانید خبرنامه های زیبا و جذاب را در ایمیل ایجاد کنید، یک امکان تماس در آن قرار دهید و از آن در سایر استراتژی های بازاریابی نیز استفاده نمایید.
علاوه بر این، تمام ایمیل های شما می توانند مورد بررسی و مقایسه با یکدیگر قرار گیرند، که می تواند شانس دستیابی به نتایج بهتر را افزایش دهد.
آمار همچنین ثابت می کند که این پلتفرم در آینده قابل پیش بینی نخواهد بود. در سال 2017 استفاده از ایمیل در بین افراد 12-17 ساله از 69٪ به 82٪ افزایش یافته است .
در نتیجه ، در سال 2017 3.7 میلیارد کاربر جهانی ایمیل وجود داشته است و بسیاری از کارشناسان پیش بینی می کنند که این تعداد تا سال 2022 به 4.3 میلیارد نفر برسد. تمام این روندهای مثبت منجر به ارسال 293 میلیارد ایمیل در هر روز می شود. (2019)
این یک زمینه بسیار بالقوه برای جذب مشتری بیشتر است.
در بازاریابی ، ایمیل ها می توانند ویژگی های بسیاری از ارتباط با مشتریان و چشم اندازهای شما ارائه دهند، مانند:
خبرنامه ها: این نوع بازاریابی ایمیلی می تواند به شما کمک کند تا مشترک های خود را با اطلاعات برنامه ریزی شده در مورد محصولات خود آگاه کنید و محتوای خود را تبلیغ نمایید.
مذاکره و بازار گرمی برای فروش: در حالی که خبرنامه ها برای تعداد زیادی از مردم ارسال می شوند، اینگونه ایمیل ها برای ترغیب خریداران بالقوه و فروش بیشتر محصولات شما مفید است.
اطلاعیه ها: قبل از اینکه تغییری در کسب و کار خود انجام دهید تا نظر مشتریان را جلب کنید، برای کاربران خود ایمیل ارسال نمایید و از آن ها در مورد تغییراتی که قرار است انجام دهید نظرخواهی کنید. ممکن است اطلاعیه ها به افزایش فروش شما ربطی نداشته باشند، اما با ارسال چنین ایمیل هایی به کاربران، اعتماد آن ها را جلب خواهید کرد و تصویری بهتری از شرکت شما در ذهن کاربران باقی می ماند.
البته، نمونه های بسیاری وجود دارد، اما این لیست فقط نشان دهنده این است که چگونه بازاریابی ایمیلی می تواند یک ابزار عالی برای رسیدن مخاطبان به سایت شما باشد.
علاوه بر این، اگر شما یک کاربر وردپرس هستید، باید بدانید که پلاگین های زیادی وجود دارد که می تواند به شما در ردیابی و مدیریت ایمیل های بازاریابی کمک کند.
با وجود این، نتایج هنوز هم تا حد زیادی به محتوای ایمیل شما بستگی دارد. باید با دقت کار کنید تا بازخورد بهتر و بیشتری دریافت نمایید.

نکات مهم در بازاریابی ایمیل

در ادامه این پست در مورد بهترین نکات بازاریابی ایمیل صحبت می شود تا بتوانید ایمیل های بسیار خوبی را برای مشتریان هدف خود ایجاد نمایید.

1. کاربران خود را به خوبی بشناسید

در هر کسب و کار، یک فرایند به نام شناخت مشتری (Customer Journey) وجود دارد که به سه مرحله تقسیم می شود: آگاهی ، ارزیابی و تبدیل . هر مرحله نشان دهنده ی نیاز های مختلف مشتری است. بنابراین نکات مختلفی در مورد بازاریابی ایمیلی برای این مراحل وجود دارد.
آگاهی ، اولین مرحله شناخت مشتری خواهد بود. مشتری یا مخاطب برای حل یک مشکل خاص به راه حل نیاز دارد. در این مرحله مخاطبان با نوع محصول یا سرویس شما آشنا می شوند.
در گام نخست بازاریابی، باید برای کاربران جدید ایمیل خوش آمدگویی ارسال نمایید و برای خرید محصولات خود به آن ها اصرار نداشته باشید. بطور کلی این مرحله را با معرفی دقیق خدماتی که ارائه می دهید و بیان ارزش شرکت خود شروع نمایید.
در مرحله ارزیابی، مشتریان بالقوه از محصولات شما آگاهی دارند، اما هنوز تصمیم نگرفته اند که آیا انتخابشان بهترین است یا خیر. در این مرحله شما شانس این را دارید که از طریق نمایش اطلاعات مختلف از جمله قیمت، عملکرد، کیفیت و غیره را اثبات کنید که بهتر از رقبا هستید.
همچنین می توانید با استفاده از یک ویدئو ، وبینار یا موارد دیگر، بخش هایی از کسب و کارتان را به نمایش بگذارید و در صورت امکان به مشتریان اجازه دهید محصول یا خدمات شما را به صورت رایگان امتحان کنند.
در مرحله تبدیل، کار متفاوت است زیرا مشتری شرکت شما را انتخاب کرده لذا به هدف خود رسیده اید، پس باید اطلاعات واضح از خدمات پس از فروش ، آموزش و همچنین نکات و ترفندها را در اختیار آنها قرار دهید.
 

2. محتوای با کیفیت ارائه دهید

از فروش نرم و فروش سخت می توانید استفاده کنید (استراتژی های فروش)، اما شما باید اطلاعات بیشتری به جز تبلیغ مستقیم محصول خود ارائه دهید. یکی از بهترین مزیت های بازاریابی از طریق ایمیل این است که می توانید دانش و راه حل های ارزشمندی را در اختیار مشتریان خود قرار دهید تا مشکلات خود را برطرف نمایند و این شانس را دارید که ثابت نمایید شما بیشتر از اینکه به فکر کسب سود باشید، به نیازهای مشتریان توجه می کنید.
علاوه بر این، محتوای با کیفیت به معنای هر آن چیزی است که در ایمیل خود از آن استفاده می کنید، از جمله متن و تصاویری که در ایمیل استفاده می شود، باید درجه یک باشد. به آنها نشان دهید که شرکت شما حرفه ای و خلاق است.

3. ایمیل ها را شخصی سازی کنید

یکی از مهمترین نکات مربوط به بازاریابی ایمیلی این است که زمان لازم را برای تجزیه و تحلیل و گروه بندی جمعیتی کاربران خود داشته باشید.
برای جمع آوری چنین داده هایی می توانید از فرم های نظرسنجی یا ثبت نام استفاده کنید. تعیین اینکه برای هر کدام از گروه های مختلف مشتری باید از چه اطلاعات و سبک نوشتن استفاده نمایید، مفید خواهد بود.
اگر می خواهید کارهای اضافی تری نیز انجام دهید، می توانید در ابتدای ایمیل نام آنها را نیز بنویسید. در عصر ارتباطات جمعی و پیام های گسترده تبلیغاتی، قطعاً مشتریان شما از این نوع رویکرد شخصی خوششان می آید. همچنین، می توانید با معرفی محصولاتی که هر کاربر به آن علاقه مند است ، ایمیل را شخصی سازی کنید و از اطلاعات مشتری برای ایجاد پیام شخصی استفاده نمایید.

4. به موضوع ایمیل توجه ویژه داشته باشید

یکی از مهمترین نکات مربوط به بازاریابی ایمیل که باید به آن توجه کنید نوشتن یک موضوع خوب است.
موضوع ایمیل شما می تواند تا حد زیادی بر نرخ باز کردن ایمیل توسط مشتری تاثیر بگذارد. پس باید آن را در عین حال که ساده و معنی دار باشند، در حد ممکن جذاب بنویسید.
شما همچنین باید هر بار یک موضوع منحصر به فرد در ایمیل ارسالی بنویسید، به طوری که مشتری احساس کند که آن را شخصا نوشته اید و الگوی های آماده ایجاد نشده است.
علاوه بر این، موضوع هرگز نباید بیش از حد طولانی باشد زیرا به نظر خوانندگان بسیار ناخوشایند است و صندوق ورودی آن ها ممکن است شما را به عنوان هرزنامه تشخیص دهد.
در اینجا چند نمونه عالی از موضوع ایمیل وجود دارد که توجه خوانندگان شما را به خود جلب می کنند:
10 پلاگین برتر وردپرس برای سایت شما در سال 2019
افزایش ترافیک سایت شما
ما یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم
و …

5. از فضای سفید ایمیل استفاده کنید

یک نکته مهم در بازاریابی ایمیلی که باید به یاد داشته باشید این است که خوانندگان برای مطالبی که پر از متن و پاراگراف باشد وقت زیادی نمی گذارند و چنین متن هایی مخاطب را خسته می کند. با این کار مخاطبان زیادی را از دست می دهید و احتمالاً ایده های شما نادیده گرفته می شوند.
هنگامی که می خواهید ایمیلی بنویسید که در آن اطلاعات زیادی وجود دارد، می توانید آن را به قسمت های مختلف تقسیم کنید و آن ها را بخش بندی یا شماره گذاری نمایید تا بیشتر قابل مشاهده باشند.
همچنین، باید در مورد قرار دادن تصاویر در ایمیل خود مراقب باشید. تصاویر باید به تجسم ایده شما کمک کنند نه اینکه صرفا جایگزینی برای آنها باشد.
علاوه بر این، ساختار محتوا نه تنها به خوانندگان کمک می کند که داده های مهم را پیدا کنند، بلکه می تواند نرخ کلیک (CTR) را نیز افزایش دهد.
اگر بتوانید اطلاعات را به طور مساوی توزیع کرده و دکمه ها و پیوندها را از بقیه متن متمایز کنید، قادر خواهید بود ترافیک بیشتری را به وب سایت خود وارد کنید.

6. تست A / B را انجام دهید

آزمایش A / B ابزاری قدرتمند جهت تعیین بهترین استراتژی‌ تبلیغاتی و بازاریابی آنلاین برای کسب‌و‌کار شماست و می تواند بیشترین مخاطبان را برای شما بدست آورد. در این روش، دو نسخه از یک صفحه وب سایت ایجاد می‌شود که در یک نسخه عنصر مورد آزمایش به شکل A و در نسخه‌ی دیگر به شکل B قرار داده شده است. سپس این صفحات، در یک بازه زمانی معین به صورت تصادفی به کاربران نمایش داده می‌شوند تا مشاهده شود کدام یک نتایج بهتری به شما می دهد. تست A/B روشی فوق‌العاده جهت تعیین بهترین استراتژی‌ تبلیغاتی و بازاریابی آنلاین برای کسب‌و‌کار شماست.
این آزمایش، در مورد ایمیل هایی که می خواهید ارسال کنید نیز کاربرد دارد. با آزمایش A / B می توانید عناصر مختلف در محتوای خود مانند دکمه ها ، فونت ها و تصاویر را آزمایش کنید تا دریابید کدام یک از آنها بهترین کاربرد را دارند. با استفاده از این تست می‌توانید ببینید مشتریان شما به چه تغییراتی عکس‌العمل مثبت و به کدامیک عکس‌العمل منفی نشان داده‌اند. به این ترتیب، شما می توانید تصمیم بگیرید که چه کارهایی باید انجام دهید تا در آینده پیشرفت داشته باشید.

7. با ملاحظه ایمیل ارسال کنید

بسیار عاقلانه است که مخاطبان خود را در مورد اینکه چند بار ایمیل ارسال می کنید( هر هفته ، دو بار در هفته یا ماهانه) آگاه سازید. هرگز با ایمیل های تکراری مخاطبان را بمباران نکنید. این کار باعث می شود مخاطبان احساس بدی پیدا کنند و شاید هرگز ایمیل هایتان را باز نکنند.
توصیه می شود که منتظر یک بازه مشخص باشید و سپس محتوای ایمیل خود را تغییر دهید. همچنین شما باید گزینه لغو یا عدم اشتراک را در اختیار مخاطبان خود قرار دهید تا خودشان بتوانند تصمیم بگیرند.
 
طبیعتا، این چیزی نیست که شما می خواهید و این نکته بازاریابی ایمیلی ممکن است برایتان شگفت آور به نظر برسد ، اما خوانندگان در واقع برای آزادی که به آن ها می دهید ارزش قائلند. نکته مثبت دیگر این است که می تواند منبع بازخورد مهمی باشد.
قبل از تصمیم مشتریان به لغو اشتراک، از آنها بپرسید که چرا این کار را می کنند. این کار باعث می شود دریابید که چه کارهایی را نباید انجام دهید و چه اصلاحاتی را باید در کمپین بازاریابی ایمیلی خود انجام دهید.

8. ایمیل های ارسالی باید با حالت موبایل سازگار باشند

یک مطالعه نشان می دهد که 66 درصد از ایمیل ها در دستگاه های تلفن همراه باز می شود. اگر شما محتوای خود را برای گوشی های هوشمند و تبلت ها بهینه سازی نکنید، تعداد زیادی از مشتریان بالقوه را از دست می دهید.
یکی دیگر از نکته های مهم بازاریابی ایمیلی این است که وبسایت خود را با تلفن همراه سازگار کنید. اگر مخاطبان لینک شما را دنبال کنند و ببینند که وبسایت شما برای تلفن همراهشان بهینه سازی نشده است، ممکن است مشتریان زیادی را از دست بدهید.

 

9. ایمیل خود را تأیید کنید

آیا نمی خواهید ایمیل هایتان در پوشه هرزنامه گیرندگان برود؟ اسپم شدن ایمیل های ارسالی کابوسی برای هر بازاریاب است.
به همین دلیل باید اعتبار ایمیل خود را تأیید کنید. این فرایند برای شناسایی بهتر سرویس ایمیل شما است تا سرویس دهنده های ایمیل مانند گوگل، یاهو و … بتوانند شما را به عنوان یک منبع معتبر تشخیص دهند. این کار در واقع یک اقدام امنیتی برای اطمینان از این است که شما کلاهبردار نیستید.
می توانید با استفاده از DKIM (سیستم تصدیق هویت ایمیل)، SPF (چارچوب خط مشی فرستنده) ،Sender ID و DMARC ایمیل خود را تأیید کنید، در این خصوص می توانید با از پشتیبانیمیهن وب هاست نیز کمک بگیرید. از طرف دیگر ، می توان از یک ابزار بازاریابی ایمیلی مانند MailChimp نیز برای تأیید اعتبار آدرس ایمیل استفاده کرد. MailChimp یک سرویس معتبر برای ایجاد کمپین های تبلیغاتی و ارسال ایمیل انبوه است.

10. عملکرد خود را پیگیری کنید

همیشه باید به نحوه عملکرد تبلیغات بازاریابی ایمیلی خود توجه داشته باشید. برای به دست آوردن چنین اطلاعاتی ، پیشنهاد می کنیم از گوگل آنالیتیکس استفاده کنید.
از بین داده های گوگل آنالیتیکس، می توانید متوجه شوید که چند نفر ایمیل شما را باز کرده و از طریق لینک کلیک کرده اند.
هدف استفاده از گوگل آنالیتیکس این است که یک آمار دقیق از وضعیت ایمیل های ارسالی و جذب مشتری داشته باشید.
توجه: اگر کاربر وردپرس هستید ، می توانید از افزونه Google Analytics WordPress موجود در مخزن وردپرس استفاده کنید، این افزونه کاملا رایگان می باشد.
نتیجه
ایمیل ابزاری قدرتمند برای برقراری ارتباط با مخاطبان و مشتریان بالقوه است. به غیر از انعطاف پذیری بیشتر در ارائه اطلاعات نسبت به رسانه های اجتماعی ، این واقعیت نیز وجود دارد که تعداد افراد زیادی از ایمیل استفاده می کنند.
در این مطلب 10 مورد از بهترین راهنمایی در زمینه بازاریابی ایمیلی توضیح داده شد تا بهترین نتیجه را از کسب و کار خود بدست آورید:
کاربران خود را به خوبی بشناسید
– ایمیل ارسالی شما باید با خصوصیات کاربران ( از همه جهات) هماهنگ باشد تا درصد باز کردن ایمیل های ارسالی و مطالعه آنها بیشتر شود
محتوای با کیفیت ارائه دهید
– محتوایی را ایجاد کنید که اطلاعات با ارزش و با بالاترین کیفیت ممکن را به خوانندگان ارائه دهد
ایمیل ها را شخصی سازی کنید
– گروه بندی و تجزیه و تحلیل مخاطبان و ارائه اطلاعات مناسب برای هر گروه از کاربران
به موضوع (subject) ایمیل های ارسالی توجه ویژه داشته باشید
– نوشتن کلمه ای جذاب و معنی دار در موضوع ایمیل می تواند کاربران را ترغیب کند ایمیل را باز کرده و آن را مطالعه نماید
از فضای سفید ایمیل استفاده کنید
– محتوای ایمیل خود را بصورت کامل در دید کاربران قرار دهید، از فونت های بسیار درشت و رنگ های مختلف نیز استفاده نکنید، تناسب رنگ ها بسیار مهم می باشد.
تست A / B را انجام دهید
– دو نسخه از ایمیل خود را مقایسه کنید تا ببینید کدام یک از آن ها بهترین نتایج و بازخورد را به شما می دهد
با ملاحظه پست ارسال نمایید
-به خوانندگان اطلاع دهید که چند بار ایمیل ارسال می کنید و گزینه عدم اشتراک را در اختیار آن ها قرار دهید
ایمیل های ارسالی باید با حالت موبایل سازگار باشند
-بهینه سازی ایمیل ها برای دستگاه های تلفن همراه
ایمیل خود را تأیید کنید
– آدرس ایمیل خود را تأیید کنید تا به پوشه هرزنامه مخاطب وارد نشود
– از Google Analytics استفاده کنید تا به صورت آماری و عددی نشان دهد که چند نفر ایمیل شما را باز کرده اند.
امیدواریم که نکات ذکر شده در مورد بازاریابی از طریق ایمیل، در بهبود عملکرد سایت و فروش کلی شما مفید باشد.