در این مطلب قصد داریم تا به بررسی خواندن دایرکت اینستاگرام بدون سین شدن بپردازیم. امروزه در بسیاری از موارد مشاهده می‌شود که متقاضیان قصد مشاهده پیام‌های دریافتی خود بدون اطلاع به فرستنده را دارند. بررسی سوال از کجا بفهمم پیام دایرکت خوانده شده، یکی از مسائل بسیار مهمی است که باید مورد بررسی واقع شود. در آپدیت‌های جدید اینستاگرام حالتی افزوده شده است که با فعال‌سازی آن متقاضی امکان مشاهده پیام‌های دریافتی بدون سین زدن را خواهد داشت.

به عبارتی در این حالت فرد فرستنده پیام از خواندن تکست موردنظر توسط گیرنده اطلاع پیدا نخواهد کرد. راه‌های زیادی برای خواندن پیام‌های اینستاگرام بدون سین شدن وجود دارند که متقاضی باید با توجه به زمان خود، میزان نمایش پیام دریافتی و غیره یکی از آن‌ها را انجام دهد.

همچنین فرستنده پیام می‌تواند با استفاده از تیک مخصوصی که در کنار پیام ظاهر می‌شود از خوانده شدن پیام خود اطمینان حاصل کند. البته این تیک در صورت استفاده از روش‌های مشخصی که در پایین به آن اشاره شده است فعال نخواهد شد. با این وجود بررسی این موضوع که چگونه یواشکی پیام های اینستاگرام را ببینیم، از اهمیت بالایی برخوردار است که در این مقاله به بررسی آن‌ پرداخته‌ایم.

خواندن دایرکت اینستاگرام بدون سین شدن
خواندن دایرکت اینستاگرام بدون سین شدن

 

4 روش راحت برای خواندن دایرکت اینستاگرام بدون سین شدن

بررسی روش‌های خواندن دایرکت اینستاگرام بدون سین شدن به یکی از موارد بسیار مهم در میان دارندگان شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام تبدیل شده است. متقاضیان می‌توانند با راه‌های مختلفی پیام‌های دریافتی در دایرکت اینستاگرام را بدون اطلاع فرد فرستنده بررسی کنند. راه‌های زیادی برای مشاهده پیام‌های اینستا به صورت یواشکی وجود دارند که شامل موارد زیر می‌شوند:

  • مشاهده پیام‌های اینستاگرام به صورت یواشکی از طریق فعال‌سازی حالت روح

خواندن پیام بدون سین شدن در اینستاگرام با استفاده از قابلیت حالت روح کمی طولانی بوده و به میزان کمتری استفاده خواهد شد. در این روش متقاضی باید در مرحله ابتدایی با ورود به بخش دایرکت و با قطع اینترنت پیام‌ها را خوانده و پس از آن کلید Log out در بخش تنظیمات را فعال کند.

این روش از خواندن دایرکت اینستاگرام بدون سین شدن دارای محدودیت بسیاری است؛ زیرا تیک خوانده شدن پیام تا زمانی که از اینستاگرام خارج هستیم نمایش داده نخواهد شد. همچنین روش مذکور به دلیل دردسر‌های خروج از برنامه و ورود به آن کمی وقت‌گیر بوده و بسیاری از افراد آن را برای خواندن پیام‌های دریافتی بدون سین شدن استفاده نمی‌کنند.

فعال‌سازی حالت روح برای مشاهده پیام در اینستاگرام بدون سین شدن
فعال‌سازی حالت روح برای مشاهده پیام در اینستاگرام بدون سین شدن

 

  • مطالعه پیام‌های خصوصی اینستاگرام به صورت مخفیانه از طریق پیش نمایش

در این روش از خواندن پیام اینستاگرام بدون سین خوردن متقاضی باید با مراجعه به بخش تنظیمات و روشن‌سازی بخش نوتیفکیشن از پیام‌های دریافتی خود اطلاع حاصل کند. در روش فوق برای سین نشدن پیام در اینستاگرام  خلاصه‌ای از پیام دریافتی به متقاضی نشان داده خواهد شد؛ به همین دلیل نیاز به سین کردن پیام موردنظر نخواهد بود. از معایب روش فوق این است که متن پیام دریافتی به صورت کامل نخواهد بود و متقاضی می‌تواند به کلیتی از پیام گیرنده دست پیدا کند.

  • بررسی پیام‌های دریافتی اینستا بدون اطلاع شخص فرستنده از طریق قابلیت Restrict

یکی از روش‌ها برای پاسخ به این سوال که چگونه یواشکی پیام های اینستاگرام رو ببینیم، استفاده از قابلیت Restrict است. این روش که برای جلوگیری از سین شدن پیام‌های دریافتی در اینستا پس از خواندن آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، مزایای بسیاری را به همراه خواهد داشت.

با استفاده از قابلیت Restrict متقاضی می‌تواند بسیاری از پیام‌های دریافتی را که از راه‌های مختلف همچون کامنت و غیره دریافت می‌شود، کنترل کند. همچنین با فعال‌سازی این قابلیت در اینستا متقاضی می‌تواند پیام‌های دریافتی خود را بدون اینکه شخص فرستنده مطلع شود، مطالعه کند.

برای فعال‌سازی قابلیت فوق در راستای خواندن پیام بدون سین شدن در اینستاگرام متقاضی باید در مرحله ابتدایی به اکانت فرد موردنظر مراجعه کرده و با کلیک بر روی بخش سه نقطه که در بالای صفحه قرار گرفته شده است، گزینه Restrict را انتخاب کند. با انجام چنین فرآیندی پیام فرد موردنظر به قسمت request منتقل می‌شود که با خواندن پیام‌ها از این قسمت، فرستنده از خواندن پیام‌های موردنظر باخبر نخواهد شد.

 

خواندن پیام در اینستاگرام به صورت یواشکی با قابلیت Restrict
خواندن پیام در اینستاگرام به صورت یواشکی با قابلیت Restrict

 

  • نگاهی به پیام‌های اینستاگرام به صورت مخفیانه از طریق برنامه‌های مختلف

این روش از خواندن پیام در اینستا بدون مطلع شدن فرد فرستنده بسیار آسان و مطمئن است. در این روش متقاضی باید برنامه‌های مخصوصی را مانند برنامه hide که در اینترنت وجود دارد نصب کرده و به جای مراجعه به اینستا برای خواندن پیام‌ها از این اپلیکیشن استفاده کند. به عبارتی زمانی که پیامی در اینستا دریافت می‌شود، متقاضی برای خواندن آن به صورت مخفیانه باید به صورت مستقیم به برنامه فوق رجوع کند.

از کجا بفهمم پیام دایرکت خوانده شده؟

شاید برای شما هم تابه‌حال سوال پیش آمده است راه‌های خواندن دایرکت اینستاگرام بدون سین شدن چیست. امروزه با روی کار آمدن قابلیت‌ها و اپلیکیشن‌های جدید برای جلوگیری از اطلاع فرستنده درباره خوانده شدن پیام، راه‌های تشخیص پیام‌های ارسالی خوانده شده در اینستاگرام با مشکلاتی روبه‌رو شده است. با این حال در حالت کلی متقاضیان پس از فرستادن پیام خود به فردی می‌توانند با استفاده از تیکی که در کنار پیام فعال می‌شود از خوانده شدن یا عدم بررسی پیام فرستاده شده توسط گیرنده اتصال حاصل کنند.

در صورتی که تیک موردنظر به رنگ سبز باشد یعنی گیرنده پیام را بررسی کرده است؛ در غیر این صورت یا پیام مشاهده نشده یا به وسیله قابلیت‌های مختلف به صورت مخفیانه بررسی شده است. همچنین با نمایش نماد قلب و تیک سبزرنگ یعنی پیام موردنظر علاوه بر خوانده شدن لایک نیز شده است.

 

راه‌های تشخیص خوانده شدن پیام در اینستاگرام
راه‌های تشخیص خوانده شدن پیام در اینستاگرام

 

کلام آخر

ما در مقاله فوق به طور کامل به بررسی خواندن دایرکت اینستاگرام بدون سین شدن پرداختیم. در حالت کلی با گسترش نیاز مردم به عدم سین شدن پیام به هنگام خوانده شدن روش‌های ایجاد شده برای این کار افزایش پیدا کرده است. متقاضیان از راه‌های زیادی می‌توانند پیام‌های دریافتی خود را بدون سین شدن بررسی کنند که شامل مواردی همچون استفاده از حالت روح، استفاده از قابلیت Restrict، به کار بردن حالت پیش نمایش و استفاده از برنامه‌های مختلف می‌شود.

البته استفاده از حالت روح برای خواندن پیام‌های دریافتی در راستای سین نشدن پیام در اینستاگرام برای گیرنده به میزان کمتری استفاده می‌شود؛ زیرا در این روش متقاضی باید از اکانت اینستاگرام خود خارج شده و در صورت نیاز دوباره به آن بازگردد.

در روش‌های بیان شده متقاضی می‌تواند بدون آنکه فرستنده پیام از آن آگاه شود اقدام به خواندن متن دریافتی کند. گیرنده پیام می‌تواند با استفاده از نوع تیکی که در کنار پیام ظاهر می‌شود، خوانده شدن یا عدم خوانده شدن آن را بررسی کند. در صورتی که تیک فوق به رنگ سبز تبدیل شود، یعنی پیام توسط گیرنده خوانده شده است.