افزایش سین استوری یکی از موضوعاتی است که اغلب در مورد آن سؤال می‌کنند. باید گفت افراد زیادی، از قدرت پلتفرم اینستاگرام آگاهند؛ اما اینکه چگونه می‌توان این پلتفرم را مهار کرد و رشد داد تا از آن بهره‌مند شد، هنوز به قوت خود باقی است.

درحالی‌که توصیه نمی‌شود که تمام وقت و انرژی خود را صرف اینستاگرام کنید و از پلتفرم‌هایی مانند وبلاگ غافل بمانید، اما باید گفت اینستاگرام می‌تواند ابزاری بسیار عالی و تأثیرگذار باشد؛ طوری که یکی از بهترین راه‌های برقراری ارتباط با مخاطبان، از طریق استوری‌های اینستاگرام است.

به همین دلیل می‌خواهیم در مورد این موضوع صحبت کنیم که چگونه می‌توان افراد را وادار به تماشای استوری‌هایمان کنیم. بر اساس تجربه‌ها، مراحلی برای نحوه افزایش سین استوری واقعی ارائه شده است.

 

با استفاده از امکانات خود اینستاگرام میزان بازدید‌های خود را بالا ببرید
با استفاده از امکانات خود اینستاگرام میزان بازدید‌های خود را بالا ببرید

 

مراحل لازم برای افزایش بازدید استوری اینستاگرام

در ادامه مراحلی که می‌توانیم با آن‌ها به افزایش سین استوری برسیم ارائه شده‌اند:

 

مرحله اول: از هشتگ‌ها استفاده کنید

هشتگ‌ها قدرت زیادی در تأثیرگذاری دارند؛ به‌طوری‌که در برخی پیج‌ها شاهد رشد حتی سه برابری در تعداد افرادی هستند که پست‌های آن‌ها را می‌بینند. همین اصل در مورد استوری‌های اینستاگرام نیز صدق می‌کند. هنگامی‌که شخصی هشتگی خاص را جستجو می‌کند، اینستاگرام استوری‌هایی را در آن دسته، درست در بالای صفحه نشان می‌دهد.

برخلاف پست‌ها که می‌توانید تا 30 هشتگ در آن‌ها استفاده کنید، استوری‌های اینستاگرام به 10 عدد محدود می‌شود؛ بنابراین، باید مطمئن شوید که برای افزایش سین استوری، هشتگ‌هایی که استفاده می‌کنید مرتبط هستند و سعی کنید هشتگ‌هایی را انتخاب کنید که اندازه‌های متفاوتی دارند؛ این امر شانس بهتری را برای دسترسی به تعداد افراد بیشتر می‌دهد.

در این میان خیلی‌ها به دنبال برنامه بالا بردن بازدید استوری اینستاگرام هستند. این در حالی است که با دنبال کردن برخی دستورالعمل‌ها می‌توان تعداد بازدید‌ها را افزایش داد و به گروه بزرگ‌تری از فالوورها رسید.

 

با استفاده از لوکیشین می‌توانید میزان بازدیدهای خود را افزایش دهید
با استفاده از لوکیشین می‌توانید میزان بازدیدهای خود را افزایش دهید

 

مرحله دوم: مکان مورد نظر خود را تگ کنید

همانند هشتگ‌ها، تگ کردن موقعیت مکانی پتانسیل بیشتری برای افزایش سین استوری واقعی پدید می‌آورد. هر زمان که شخصی یک برچسب جغرافیایی خاص را مورد جستجو قرار دهد، این احتمال هست که استوری‌های اینستاگرام شما به او نشان داده شود.

هرچند که نمی‌توان ادعا کرد که این امر تفاوت زیادی در تعداد بازدید‌های شما ایجاد می‌کند، اما هر فرد که استوری شما را می‌بیند، می‌تواند یک فالوور آتی باشد.

این ابزار در افزایش سین استوری مخصوصاً برای برچسب‌گذاری مکان‌هایی که به موقعیت شغلی شما مرتبط هستند بسیار عالی است. اگر یک خالق مد هستید، با تگ کردن یک فروشگاه جدید، به مردم در مورد در افتتاحیه آن اطلاع دهید. این ایده می‌تواند به افرادی که سؤال می‌کنند چرا بازدید استوریم کم شده، کمک زیادی بکند. افرادی که از این مکان‌ها بازدید می‌کنند احتمالاً به آنچه بحث می‌کنید علاقه‌مند هستند.

 

مرحله سوم: همیشه زیرنویس اضافه کنید

مهم‌تر از هر چیزی، شما باید پلتفرم‌های خود را تا حد امکان در دسترس افراد زیادی قرار دهید. کپشن موضوع مهمی است که نباید از آن غافل شد.

علاوه بر این، به این فکر کنید که چند نفر استوری‌های شما را می‌بینند. اگر شرح آن‌ها را نمی‌نویسید، به احتمال زیاد نمی‌فهمند چه خبر است و به احتمال زیاد آن را نادیده می‌گیرند؛ یعنی اینستاگرام در آینده استوری‌های شما را کمتر به آن‌ها پیشنهاد می‌دهد.

 

برای افزایش بازدید از ابزارهای تعاملی اینستاگرام استفاده کنید
برای افزایش بازدید از ابزارهای تعاملی اینستاگرام استفاده کنید

 

 

مرحله چهارم: تعاملی شوید

اگر افراد به نحوی با پست شما تعامل داشته باشند، نرخ تعامل در استوری‌های اینستاگرام شما نیز افزایش پیدا می‌کند و می‌توان هدف افزایش سین استوری را محقق ساخت. درحالی‌که نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام چندان مشخص نیست، باید گفت هرچه یک فرد با پست‌های شما تعامل بیشتری داشته باشد، پست‌های بعدی شما بیشتر به او نشان داده می‌شود.

برخی می‌پرسند چرا بازدید استوریم کم شده، پاسخ این است: به افراد راهی برای تعامل نشان بدهید!

با پرسیدن سؤالات، آن‌ها را از طریق روش‌هایی مانند نظرسنجی، شمارش معکوس، اسلایدر، چت‌ها و آزمون‌ها درگیر کنید. تمامی این‌ها باعث می‌شود افراد با هم تعامل داشته باشند.

 

مرحله پنجم: بازدیدکنندگان خود را درگیر نگه دارید

در این مرحله از افزایش بازدید استوری اینستاگرام، در مورد میزان مشارکت شما صحبت نمی‌شود، بلکه در مورد تولید محتوایی صحبت می‌شود که شما را در ذهن افراد نگه می‌دارد؛ بنابراین، باید مطمئن شوید محتوایی تولید می‌کنید که به مخاطبان مرتبط است. اشتراک‌گذاری هر چیزی از طریق استوری می‌تواند وسوسه‌انگیز باشد، اما دنبال‌کنندگان شما با هر چیزی ارتباط برقرار نمی‌کنند.

بنابراین، در مسیر رسیدن به افزایش سین استوری، به این فکر کنید که آیا چیزی که به اشتراک می‌گذارید ارزش افزوده‌ای برای آن‌ها دارد یا خیر. همچنین، نشان دادن تعهد خود به افرادی که شما را دنبال می‌کنند می‌تواند راه بسیار خوبی برای ایجاد ارتباط بیشتر باشد. به همین دلیل است که توصیه می‌‌شود تقریباً 5 بار در روز استوری‌ بگذارید تا افراد بیشتری آن‌ها را ببینند.

 

مرحله ششم: گرافیک‌های قابل اشتراک ایجاد کنید

در نهایت، می‌توانید دنبال کنندگان خود را تشویق کنید تا پست‌ها و استوری‌های شما را به اشتراک بگذارند! یکی از بهترین راه‌ها برای انجام این کار، ارسال تصاویر گرافیکی و قابل اشتراک‌گذاری استوری‌های اینستاست که می‌توانند هر چیزی باشند؛ شامل بازی‌های “این یا آن” یا حتی صفحات “پر کردن جاهای خالی”.

در هر صورت، باید مطمئن شد که گرافیک‌ها در برند شما بوده و نام کاربری شما روی آن‌ها نوشته شده است. این حالت برای مواقعی است که افراد آن را بدون تگ کردن شما به اشتراک بگذارند. با استفاده از این گرافیک‌ها، می‌توانید شاهد افزایش فالوورها و افزایش بازدیدهای استوری‌های خود باشید.

 

از فالوورهای خود بخواهید استوری‌های شما را به اشتراک بگذارند تا ویوی بیشتری بگیرید
از فالوورهای خود بخواهید استوری‌های شما را به اشتراک بگذارند تا ویوی بیشتری بگیرید

 

نتیجه‌گیری

باید گفت، کلید رشد و افزایش سین استوری این است که اطمینان حاصل کنید تمامی آن‌ها یکدست و جذاب هستند و از طریق تگ کردن در جاهای بیشتری ظاهر می‌شوند! به این ترتیب، نه تنها افراد بیشتری آن‌ها را می‌بینند، بلکه امیدوار خواهیم بود این افراد به دنبال‌کنندگان بیشتری تبدیل شوند. موضوع یک فرآیند و یک منحنی یادگیری خواهد بود و نمی‌توان مانند برخی تنها به برنامه بالا بردن بازدید استوری اینستاگرام امیدوار بود. با استفاده از تمامی این مراحل، به‌مرور زمان شاهد افزایش تعداد فالوورها خواهیم بود.