امروزه ارتباط انسان ها با تکنولوژی ، آنها را ناگزیر از استفاده از رایانه های شخصی و گوشی های هوشمند کرده است. به نوعی می‌توان گفت زندگی امروز بشر با تلفن های هوشمند گره خورده است و نیاز انسان ها به این گوشی های هوشمند به گونه ای است که اگر یک روز آن را در اختیار نداشته باشند شاید زندگیشان مختل شود.
جزء اصلی و لاینفک گوشی های هوشمند نرم افزار ها و برنامه هایی است که در این گوشی ها نصب می‌شوند و استفاده از این گوشی ها را آسان تر و کاربری آنها را افزایش می دهند.
شرکت های مختلف ساخت نرم افزار، برای اینکه بتوانند در بازار رقابت با نرم افزارهای مشابه باقی بمانند ، همواره درصدد رفع اشکالات احتمالی و ارتقای کیفیت نرم افزار خود هستند و به همین دلیل هر چند وقت یکبار، نرم افزارشان را به روز میکنند و آپدیت جدیدی از آن را در دسترس کاربرانشان قرار میدهند.
یکی از نرم افزارهای بسیار کاربردی سالهای اخیر، پیام رسان  تلگرام است. شرکت سازنده تلگرام نیز مانند سایر پیام رسان ها همواره آپدیت هایی در جهت ارتقاء کیفیت این نرم افزار ارائه می‌دهد، آپدیت هایی که گاهی اوقات انقدر مهم و حیاتی می‌شوند که اگر صورت نگیرند ممکن است نرم افزار را از ادامه فعالیت بازدارند.
عده ای از کاربران همیشه با آپدیت تلگرام مشکل دارند و از آپدیت ناقص آن ناراضی هستند. با ما همراه باشید تا در این گزارش به نحوه صحیح آپدیت پیام رسان تلگرام در گوشی های اندروید و آی‌او‌اس  بپردازیم.
جهت آپدیت نرم افزار تلگرام در گوشی های اندروید از دو راه می‌توان استفاده کرد :
1. استفاده از نرم افزار « بازار »
2. استفاده از نرم افزار « Google Play Store »

 آموزش نحوه آپدیت پیام رسان تلگرام از طریق نرم افزار «بازار»

مرحله اول : وارد نرم افزار « بازار » شوید و در نوار پایین صفحه بر روی گزینه « برنامه های من » کلیک کنید.

مرحله دوم : صفحه برنامه های من ، برایتان نمایش داده خواهد شد. در این صفحه باید به قسمت « به روز رسانی ها » مراجعه کنید.
چگونه تلگرام خود را آپدیت کنیم ؟

مرحله سوم : حال صفحه ای به شما نمایش داده می‌شود که در آن برنامه هایی که نیاز به آپدیت دارند لیست شده اند. نرم افزار تلگرام را بیابید و بر روی گزینه « به روز رسانی » که در مقابل آن وجود دارد، کلیک کنید.

اگر شما به اینترنت دسترسی داشته باشید ، پس از مدتی با پیام نصب آپدیت تلگرام رو به رو می‌شوید و با کلیک بر روی گزینه « Instal » ، آپدیت این نرم افزار برای شما ثبت می‌شود.

 آموزش نحوه آپدیت پیام رسان تلگرام از طریق نرم افزار «Google Play Store»

مرحله اول : وارد نرم افزار پلی استور گوگل شوید و در نوار بالای صفحه بر روی گزینه علامت سه خط افقی کلیک کنید.

مرحله دوم : در منوی باز شده بر روی گزینه « My apps & games » کلیک کنید.

مرحله سوم : در صفحه جدیدی که برایتان نمایش داده می‌شود، نرم افزار تلگرام را بیابید و بر روی گزینه « Update » که در مقابل آن قرار دارد کلیک کنید تا نرم افزار به طور خودکار آپدیت شود.
چگونه تلگرام خود را آپدیت کنیم؟

  آموزش نحوه آپدیت پیام رسان تلگرام در سیستم عامل آی‌او‌اس، از طریق نرم افزار «App Store»

مرحله اول : وارد نرم افزار اپ استور اپل شوید و در نوار پایین صفحه بر روی گزینه «Updates» کلیک کنید.
چگونه تلگرام خود را آپدیت کنیم؟

مرحله دوم : در صفحه جدیدی که برایتان نمایش داده می‌شود، نرم افزار تلگرام را بیابید و بر روی گزینه « Update » که در مقابل آن قرار دارد کلیک کنید تا نرم افزار به طور خودکار آپدیت شود.
چگونه تلگرام خود را آپدیت کنیم؟