پروموت در اینستاگرام

امروزه دنیای کسب‌وکار نسبت به گذشته تفاوت‌های زیادی کرده است. پیشرفت تکنولوژی، اینترنت و به دنبال آن فضای مجازی عامل تأثیرگذاری در این تغییرات بوده است. در عصر کسب‌وکارها وارد دنیای مجازی شده‌اند و اقتضائات خاص خود را دارند. یکی از بسترهایی که کمک زیادی به رشد کسب‌وکارها کرده و تعداد زیادی از افراد در آن مشغول به فعالیت هستند، شبکه اجتماعی اینستاگرام است. اینستاگرام ابزارهای مختلفی را برای کاربران خود تدارک دیده است. یکی از این ابزارها پروموت اینستاگرام است.

پروموت یا پروموشن در اینستاگرام ابزاری برای تبلیغ پیج‌های تجاری است که کمک زیادی به ارتقاء و دیده ‌شدن یک پیج و در نتیجه کسب‌وکار مربوطه می‌کند. استفاده از این قابلیت مزایای زیادی به همراه دارد و البته روش و مراحل خاص خود را دارد. در ادامه این مقاله قصد داریم تا به طور کامل با قابلیت پروموشن اینستاگرام آشنا شده، مراحل انجام آن و سایر موارد مربوطه را با یکدیگر مرور کنیم.

تعامل در اینستاگرام
پروموت اینستاگرام راهی برای افزایش تعامل

 

پروموشن یا پروموت اینستاگرام چیست؟

تبلیغ یکی از ضرورت‌های گسترش کسب‌وکارها و جذب مخاطب در اینستاگرام است. اگر می‌خواهید کار یا خدماتتان به‌ خوبی دیده شود، ناگزیر به استفاده از تبلیغات هستید. یکی از بهترین راه‌ها استفاده از قابلیت تبلیغات پروموت اینستاگرام است.

پروموشن اینستاگرام نوعی از بازاریابی اینستاگرامی است. در این روش پست‌ها و استوری‌های معمولی پیج را می‌توان به پست‌های پولی تبدیل کرد. دسترسی به این پست‌ها و تعامل آنها بسیار بالاتر از پست و استوری‌های معمولی است. در واقع پروموت اینستاگرام باعث می‌شود تا مخاطبان بیشتری پست شما را بازدید کنند و با آن تعامل داشته باشند. البته شما می‌توانید مخاطب پست پروموت شده خود را نیز محدود کنید تا به طیف خاصی از مخاطبین نمایش داده شود. در نتیجه پیج، کسب‌وکار و برند شما خیلی بیشتر دیده شده و می‌توانید مخاطبان و مشتری‌های بیشتری را جذب کند.

نحوه استفاده از پروموت

برای شروع مراحل ابتدا باید پستی که قصد پروموت کردن آن را دارید انتخاب کنید. معمولاً پستی که بیشتر از همه بازدید و تعامل داشته یا پستی که به‌ خوبی معرف یک پیج و یک کسب‌وکار است برای این موضوع انتخاب می‌شود. در زیر پست مورد نظر می‌توانید گزینه پروموت را مشاهده کنید. با زدن گزینه پروموت روند استفاده از این قابلیت شروع می‌شود.

اولین مرحله از انجام پروموشن انتخاب کردن هدف از پروموت کردن یک پست است. در این مرحله سه گزینه متفاوت در اختیار خواهید داشت. این گزینه‌ها به ترتیب شامل بازدید از پروفایل، افزایش ترافیک سایت و ارتقای بازدید یا وایرال شدن می‌شود. طبیعی است که با توجه ‌به نیازی که دارید باید یکی از این گزینه‌ها را برای پروموت اینستاگرام انتخاب کنید. مثلاً اگر محصولات یا خدماتتان را عمدتاً از طریق سایت به فروش می‌رسانید، بهتر است که مخاطبین را به سمت سایت هدایت کنید. در صورت انتخاب گزینه بازدید از سایت باید لینک سایت را وارد کنید.

 

همین حالا درباره خدمات مدیریت پیج اینستاگرام و افزایش فروش بدانید

مرحله بعدی انتخاب کردن مخاطب هدف پست است. با انتخاب این گزینه می‌توانید محدوده مخاطبان را انتخاب کرده و پست مورد نظر را به طیف خاصی از مخاطبان برسانید. در اینجا با دو گزینه مواجه می‌شوید. گزینه اول انتخاب اتوماتیک است. با گزینش این مورد انتخاب مخاطبین را به عهده خود اینستاگرام می‌گذارید. بر این ‌اساس اینستاگرام بر اساس فاکتورهایی چون میزان تعامل افراد با پیج شما مخاطبین را انتخاب می‌کند. با انتخاب گزینه دوم می‌توانید مخاطبین هدف خود را بر اساس سن، جنسیت و محل زندگی انتخاب کنید.

با گذشتن از این مرحله وارد مرحله سوم یعنی انتخاب هزینه پروموت اینستاگرام و زمان نمایش پست می‌شوید. در این مرحله گزینه‌های مختلفی در دسترس خواهد بود. پس از آن و در مرحله نهایی باید هزینه پروموت اینستاگرام را پرداخت کرده و منتظر بمانید تا پست پروموت شده از سوی اینستاگرام تأیید شود.

آموزش پروموت اینستا
گزینه پروموت در پست اینستاگرام

2 گام ساده برای به‌کارگیری پروموت اینستاگرام برای ایرانیان

برای اینکه از قابلیت پروموت اینستاگرام استفاده کنید، به دو پیش‌نیاز احتیاج دارید. اول اینکه حساب شما حتماً باید از نوع تجاری باشد. اکثر کسب‌وکارها و صفحات خدماتی از اکانت تجاری استفاده می‌کنند. در قسمت تنظیمات می‌توانید نوع اکانت خود را از حالت شخصی به بیزینس اکانت تغییر دهید. آموزش سریع تبدیل پیج شخصی به پیج بیزنسی

گام بعدی و پیش‌نیاز دوم آن است که یک حساب فیس‌بوک داشته باشید. نکته مهم آنکه سازنده و صاحب اکانت فیس‌بوک نیز باید خودتان باشید. در واقع یک شخص واحد این دو اکانت را ایجاد کرده باشد. برای به‌کارگیری حساب فیس‌بوک که به ‌تازگی ایجاد شده باید مدتی صبر کنید و یا حساب فیس بوکی که از قبل دارید را استفاده کنید.

همین حالا یادبگیرید واتساپ خود را به پیج اینستاگرام تان متصل کنید

 

آموزش پرموت اینستاگرام
مراحل مختلف انجام پروموت اینستاگرام

تبلیغ در پروموشن اینستاگرام چگونه است؟

پروموشن اینستاگرام می‌تواند محتوای مورد نظر شما را به مخاطبین خاصی برساند. زمانی که یک پست را پروموت می‌کنید، اینستاگرام پست شما را به افراد مختلفی که شما را دنبال نمی‌کنند نشان داده و آنها را به سمت بازدید از سایت یا بازدید پروفایل هدایت می‌کند. بر روی پست‌ها دکمه‌ای ظاهر می‌شود که با کلیک کردن بر روی آن، بازدیدکنندگان به سمت اطلاعات تماس، سایت فروشنده و یا پروفایل پیج هدایت می‌شوند.

پست‌‌هایی که از طریق پروموت اینستاگرام تبلیغ می‌شوند داخل اکسپلور اینستاگرام ظاهر شده و از الگوریتم‌های معمول اینستاگرام پیروی نمی‌کنند. تبلیغات پروموت اینستاگرام سعی می‌کند تا بازدیدکنندگان یا همان رهگذران را تبدیل به فالوور و مشتری کند. به ‌طور کلی این روش فرصتی برای دسترسی به مخاطبین گسترده‌تر و هدایت آنها به سمت اهداف مورد نظر است.

آموزش نوشتن کپشن جذاب برای پست های اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام
پروموشن روشی برای بازاریابی اینستاگرامی

صفر تا صد هزینه و نحوه پرداخت پروموت اینستاگرام

مهم‌ترین مشکل برای استفاده از پروموت اینستاگرام در ایران مشکلات پرداخت و انتخاب لوکیشن برای ایرانیان است. چراکه در ایران به درگاه‌های پرداختی مانند ویزاکارت یا پی پال دسترسی نداریم. به‌علاوه زمانی که می‌خواهیم ارز مورد نظر برای پرداخت را انتخاب کنیم، ریال داخل ارزهای انتخابی وجود ندارد. همچنین اگر بخواهید مخاطبان هدف را بر اساس محل زندگی انتخاب کنید، لوکیشن ایران در بین گزینه‌ها وجود ندارد.

یک راه‌حل برای رفع مشکل استفاده از پروموت اینستاگرام در ایران، کمک ‌گرفتن از آشنایانی است که در خارج از کشور هستند. می‌توانید دسترسی به اکانت فیس‌بوک و اینستاگرام را به آنها بدهید تا پرداخت را برای شما انجام دهند. در صورتی ‌که به چنین افرادی دسترسی ندارید، می‌توانید از شرکت‌های خدمات اینستاگرام و خدمات پرداخت در داخل کشور کمک گرفته تا عملیات پروموت اینستاگرام و پرداخت آن را برای شما انجام دهند. این شرکت‌ها با خدمات پرداخت برای خارج از کشور را انجام داده و در این قبال هزینه‌ای نه‌چندان زیاد را دریافت می‌کنند.

روش دیگر برای پرداخت پروموت اینستاگرام این است که، شما خودتان حساب های جهانی مثل:  pay pal , visa , mastercard , … باز کنید. با این روش دیگر مشکل تان حل می شود برای اینکار یک مسیر نسبتا زمانبر دارید ولی یکبار انجام میدهید و همیشگی در پیش دارید برای این کار شما با سرچ ساخت حساب pay pal  یا سایر حساب ها در اینترنت سایت های سازنده آنها را به شما نشان می دهد در این مسیر شما با انجام مراحلی که آنان میگویند مثل احراز هویت و ارسال برخی مدارک شما بعد از مدتی احراز صلاحیت تان اوکی گردیده و با پرداخت پول از طریق درگاه های ایرانی، می توانید حساب پی پال یا مستر کارد و … خود را شارژ کنید؛ و خرید هایی که لازم به این است که از طریق دلار است را به راحتی انجام دهید.

انواع روش های پرداخت
درگاه‌های پرداخت برای پروموت در اینستاگرام

کلام پایانی

در مقاله‌ای که مرور شد، موضوع پروموشن در اینستاگرام را مورد بررسی قرار دادیم. پروموشن شکلی از بازاریابی اینستاگرامی است که خود اینستاگرام در ازای دریافت مبلغی آن را انجام می‌دهد. این نوع پست‌ها به مخاطبین گسترده‌تری می‌رسند. برای انجام پروموشن باید دکمه پروموت در زیر پست را انتخاب کرده و مراحل را یکی پس از دیگری انتخاب کرد. این مراحل شامل انتخاب هدف پروموشن، انتخاب مخاطبین هدف پروموشن، انتخاب بودجه و مدت ‌زمان پروموت کردن پست و در نهایت انجام پرداخت می‌شود.

برای پروموت کردن پست‌ها نیاز است تا حساب شما از نوع تجاری باشد و یک حساب فیس‌بوک نیز داشته باشید. برای استفاده از این قابلیت در داخل ایران محدودیت‌های پرداخت وجود دارد. برای حل این مسئله می‌توان از آشنایانی که در خارج از کشور هستند کمک گرفت. همچنین می‌توان از خدمات شرکت‌های پرداخت ارزی و خدمات اینستاگرام برای انجام پروموت اینستاگرام استفاده کرد.

دیدن خدمات مدیریت پیج اینستاگرام و راه های افزایش فروش

باما همراه باشید