قرار دادن نظرسنجی در استوری اینستاگرام

دیزی دوست دارید یا قرمه‌سبزی؟ چاق هستید یا لاغر؟ فوتبال یا والیبال؟ این سوال‌ها و بسیاری از سوال‌های دو گزینه‌ای ازجمله پرسش‌هایی هستند که با مطرح کردن آنها می‌توانید پاسخ‌های بسیاری دریافت کنید و مطمئنا هر کاربری در پاسخ به چنین سوالاتی برای پاسخ خود دلایلی دارد.
یکی از امکاناتی که اینستاگرام به استوری‌های خود اضافه کرده و استفاده از استوری را بیش از پیش جذاب کرده، قابلیت پرسیدن همین سوالات و به عبارت دقیق‌تر ایجاد نظرسنجی‌های دو گزینه‌ای در استوری است. به کمک این نظرسنجی‌های ساده و سریع، کاربران می‌توانند با انتخاب هریک از دو گزینه موجود، پاسخ را به شما ارائه کنند و شما نیز می‌توانید در کسری از ثانیه و در هر لحظه نتایج پاسخ‌های ارائه شده توسط کاربران را مشاهده کنید.

آموزش گذاشتن نظر سنجی در استوری اینستاگرام

دوست دارید شما نیز یک نظرسنجی با سوال موردنظرتان در استوری اینستاگرام منتشر کنید؟ همین حالا گوشی را در دست گرفته و طبق روش زیر مراحل انجام این کار را دنبال کنید:
ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام نصب شده روی موبایل خود را به آخرین نسخه موجود در بازار به‌روزرسانی کنید. می توانید اگر اندروید هستید از اپلیکیشن های بازار و گوگل پلی و … و اگر آی یواس هستید از سیب چه و … دانلود کنید.
در این قسمت شما وارد اپلیکیشن اینستاگرام خود که نصب کردید وارد شوید. به صفحه اصلی که با آیکون خانه مشخص شده مراجعه کنید. در این قسمت یکبار انگشت خود را از چپ به راست بکشید و یا از قسمت بالا سمت چپ گزینه ادد تو استوری را وارد کنید و وارد محیط قرار دادن استوری شوید
در اینجا شما با انتخاب تصویری می توانید تب نظر سنجی را وارد کنید در این قسمت با کشیدن انگشت خود از پایین به بالا یا یا روی آیکون افزودن اموجی (Emoji) فشار دهید.
منوی انتخابی برای اضافه کردن استیکر ها (افزونه ها) را مشاهده می کنید، (در تصویر سمت چپ مشاهده می کنید) در اینجا با انتخاب گزینه pool  نظر سنجی را انتخاب کرده اید.
در جای ask a question … شما موضوعی که می خواهید، مورد نظر سنجی باشد را وارد کنید

آموزش اینستاگرام, کار با اینستاگرام

 یک نظرسنجی با سوال موردنظرتان در استوری اینستاگرام منتشر کنید

به جای yes و NO  نیز می توانید پاسخ های مد نطر خود را نیز قرار دهید
حال با زدن گزینه Done نطر سنجی شما آماده است و می توانید هر کجای صفحه که دوست داشته باشید قرار دهید و یا می توانید با دو انگشت خود اندازه نظر سنجی را بزرگ یا کوچک کنید.

شما توانستید به راحتی یادبگیرید چگونه نطر سنجی در استوری اینستاگرام خود بگذارید. اما حتما فراموش نکنید اینستاگرام خود را به روز رسانی کنید.

نظرسنجی چند گزینه ای در اینستاگرام

گونه ی جدید از نظر سنجی در اینستاگرام وجود دارد که در آپدیت های اینستاگرام مدتی است اضافه شد. نظر سنجی چند گزینه ای است، در این مدل نظر سنجی شما می توانید تا 4 گزینه برای مخاطبان خود قرار دهید، و از آنان بخواهید به یکی از این گزینه ها رای بدهند. اما این مدل بیشتر برای پاسخ به سوالاتی که در استوری مطرح می شود کاربرد دارد و اگر گزینه ای انتخاب شود گزینه درست به رنگ سبز در می آید اما اشکالی ندارد شما می توانید از این روش برای نظر سنجی در اینستاگرام نیز استفاده کنید.

نظرسنجی چند گزینه ای در اینستا