اگر شما هم با برنامه نویسی آشنایی دارید و یا به تازگی می خواهید برنامه نویسی، را شروع کنید شاید بسیار کلمه فریم ورک به گوشتان خورده باشد. اما فریم ورک ها به چه چیز هایی می گویند؟ چرا اینقدر برنامه نویسان دانستن و کار کردن با فریم ورک ها را ضروری می دانند؟ فریم ورک فلاتر چیست؟ و … همه اینها را به طور اختصار در پایین این مقاله توضیح دادیم، در ادامه با ما همراه باشید.

Flutter چیست ؟

Flutter یک فریم ورک متن باز رابط کاربری موبایل است که توسط گوگل ساخته شده و در ماه می سال 2017 منتشر شده است.فلاتر یک ابزار چندسکویی برای تولید اپلیکیشن های Native برای سیستم عامل های اندروید و ios می باشد.

زبان دارت

زبان مورد استفاده در فریم ورک Flutter زبان توسعه یافته توسط گوگل به نام دارت Dart می باشد که یک زبان شی گرا و سطح بالا با شباهت به جاوا می باشد. همچنین گوگل اطلاع داده است که در آینده زبان دارت و Flutter به عنوان بستر اصلی توسعه برای سیتسم عامل فیوشا مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 

فلاتر چیست
تجربه کاربری با فلاتر flitter

عملکرد عالی 

در مقایسه با فریم ورک React Native از نظر عملکراین Flutter و زبان دارت هست که دست بالا را دارد. به دلیل اینکه هیچ نیازی به جاوا اسکریپت ندارید تا با کامپوننت های نیتیو ارتباط برقرار کند. همین کار باعث افزایش عملکرا و بهره وری اپلیکیشن می شود.

ساختار Flutter

در فریم ورک Flutter تمام عناصر رابط کاربری یک ویجت هستند. ویجت ها نقش View ها در برنامه نویسی اندروید را دارند که شاید براتون آشنا باشه اگر قبلا کار کرده باشید.
ویجت ها همچنین به دو نوع Stateless و Stateful تقسیم می شوند.
اگر ویجتی که میخواید استفاده کنید نیازی به ذخیره سازی اطلاعاتی نداره از نوع Stateless بهتر هست که استفاده کنید.
اما اگر ویجت رابط کاربری قرار هست که یک سری اطلاعات مختلف و ذخیره کند مثلا یک فرم ورود اطلاعات
در این حالت شما باید حتما از ویجت های نوع Stateful استفاده کنید.

 

دیدن خدمات ما

 

تجربه کاربری زیبا Flutter

ورک فریم
انواع فریم ورک

تجربه کاربری فلاتر به شما این امکان و میدهد که بدون هیچ محدودیتی طرح های خود را عملی کنید و زمان زیادی را صرف یادگیری نحوه پیاده سازی آن نکنید. همچنین طراحان بدون در نظر گرفتن محدودیت های فنی میتوانند خلاقیت خود را بروز دهند و رابط های کاربری بسیار زیبا خلق کنند.

آشنایی با بهترین شرکت طراحی سایت در اصفهان 

علت یادگیری برنامه نویسی فلاتر :

  • فلاتر ساده برای یادگیری و استفاده
  • تدوین سریع فلاتر : حداکثر بهره وری
  • فلاتر ایده آل برای محصول های اولیه MVP
  • مستندات خوب فلاتر
  • جامعه رو به رشد فلاتر
  • پشتیبانی اندروید استودیو و vs code از فلاتر

نتیجه

امیدوارم این مقدمه شما را مورد علاقه و انگیزه قرار دهد و با تلاش و پشکار برنامه نویسی را شروع کرده و برای راحت تر شدن این مسیر با استفاده از این آموزش فریم ورک ها را در برنامه نویسی خود استفاده کنید، پس از همین امروز شروع به یادگیری آن کنید.

برای دریافت پنل واتساپ و نرم افزار ارسال پیام انبوه در اینستاگرام و بهره مندی از خدمات تبلیغات در واتساپ از اینجا می توانید اقدام کنید