بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) اهمیت بسیاری دارد. چرا؟ زیرا استفاده از سئو به قرار دادن محتوای شما در بالای صفحات جستجو کمک می کند.

سئو فروش را برای 91 درصد از بازاریابان بهبود بخشیده است که دلیل کافی برای بهینه سازی صفحه شما میتوان باشد. و حتی اگر چیزی برای فروش نداشته باشید، سئو به میزان قابل توجهی نام تجاری شما را برای دیده شدن بهبود می بخشد و یا به شما کمک می کند با خوانندگان و طرفداران خود ارتباط برقرار کنید. در اینجا چند نکته طلایی در رابطه با مقاله های سئو ، برای افزایش ترافیک سایت و افزایش فروش برای شما آورده شده است.

1.از کلمات کلیدی منحصر به فرد استفاده کنید

کلمات یا عبارات کلیدی همان چیزی است که گوگل برای رتبه بندی مقالات شما استفاده می کند. بنابراین، وقتی شخصی کلمه کلیدی شما را در جستجوی گوگل تایپ می کند، صفحه شما ظاهر می شود. اما، تنها راهی که مقاله شما می تواند به بالای لیست برسد این است که افراد بیشتری از سایت شما بازدید کنند. و تنها راه برای انجام این کار استفاده از کلمات کلیدی منحصر به فرد است. ابتدا کلمات کلیدی را جستجو کنید تا ببینید افراد دیگر به دنبال چه چیزی هستند. اگر مقاله شما در مورد گل مروارید است، آن را در گوگل جستجو کنید تا ببینید چه مقاله هایی ظاهر می شود. معمولاً، فهرستی از سؤالاتی ظاهر میشود که کاربران در مورد آن  پرسیده اند که می تواند به شما تنوع بسیاری بدهد. کلمات کلیدی شما باید دارای یک عنصر منحصر به فرد باشند. از دو یا سه کلمه کلیدی که فکر میکنید افراد در جستجوی گوگل از آنها استفاده میکنند برای مقاله خود استفاده کنید. شما نباید همه کلمات کلیدی خود را در یک مکان جمع کنید، بلکه آنها را در بخش های مختلف اضافه کنید این کار می تواند نتایج بهتری برای شما داشته باشد.

2.محتوای با کیفیت و منحصر به فرد

به آخرین باری که در وب سایتی ماندید فکر کنید. مردم می خواهند محتوایی بیابند که منحصر به فرد باشد، چیز جدیدی به آنها بیاموزد یا در یافتن منابع دیگر کمک کند. هرچه افراد بیشتری به وب سایت شما بیایند (و مدت طولانی تری بمانند)، رتبه شما در جستجوی گوگل بالاتر خواهد بود. به همین دلیل است که محتوای شما باید منحصر به فرد و با کیفیت باشد.در رشته خود استاد شوید واز آن استفاده کنید! هنگامی که مخاطبان خود را به محتوای خود جذب کردید، آنها را مجبور کنید کیفیت مقالات شما را حفظ کنند. کسی دوست ندارد مقاله ای را بخواند که صدها اشتباه املایی یا دروغی داشته باشد. از طنز استفاده کنید تا مردم تشویق به خواندن شوند .هر نویسنده شخصیتی دارد، پس از نشان دادن شخصیت خود نترسید. اگر اطلاعات کافی ندارید، از شخص دیگری اطلاعات بگیرید.

تصاویر سئو شده

3.اضافه کردن تصاویر

یک تصویر 1000 کلمه ارزش دارد، بنابراین اگر مخاطبان شما تصاویری را ببینند که هیچ ربطی به چیزی که در مورد آن می نویسید ندارند، سریعتر از رعد و برق از صفحه شما دور می شوند. تصاویر خود را با استفاده از کلمات کلیدی به عنوان پایه بهینه کنید. هر چه ارتباط بیشتری با تصاویر خود داشته باشید، احتمال ارتباط آنها با محتوای شما بیشتر می شود وپاسخ های بیشتری از بازدیدکنندگان سایت خود دریافت خواهید کرد. صفحه خود را با عکس های با کیفیت بالا بارگذاری نکنید. از بارگیری سریع صفحات شما جلوگیری می کند، به این معنی که مردم ترجیح می دهند وب سایت دیگری را برای بازدید انتخاب کنند تا اینکه منتظر سایت شما باشند. از آنجایی که گوگل نتیجه محور است، هر چه تعداد افراد بیشتری از صفحه شما خارج شوند، احتمال اینکه به صفحه اول بروید کمتر است.

4.پیوندهای مرجع لینک های معتبر به صفحه شما محتوای بیشتری می دهند.

در مورد آن فکر کنید: آیا بیشتر به کسی که دکترا دارد گوش می دهید یا کسی که چند سال گذشته را صرف هیچ کاری جز سرگردانی در خیابان ها نکرده است؟ اگر تازه شروع کرده اید، به صفحاتی که در جستجوهای گوگل رتبه بالایی دارند، پیوند اضافه کنید. ارتباط شما با صفحه آنها هم به نفع آنها و هم شما خواهد بود. با این حال، به صفحات رقبا پیوند ندهید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید حلقه بفروشید، صفحه خود را به شخص دیگری که حلقه‌فروشی می‌کند پیوند ندهید. از منابعی استفاده کنید که مکمل صفحه شما هستند. به صفحاتی پیوند دهید که به جزئیات بیشتر در مورد موضوع شما (یا قسمت خاصی از آن) می پردازند یا خدمات یا محصولی را ارائه می دهند که به خوانندگان شما کمک می کند. هنگامی که مقالات خود به اندازه کافی رسید، به صفحات خود پیوند دهید. برای بهترین نتیجه حداقل دو پیوند به صفحات خود وارد کنید.

5.طول مقاله

آخرین باری که به سایتی رفتید، و به صفحه نگاه کردید و متوجه شدید که کلمات زیادی در صفحه وجود دارد، چه زمانی بود؟ مردم معمولاً به دنبال پاسخ های سریع برای سؤالات خود هستند، بنابراین نوشتن یک مقاله با 10000 کلمه ممکن است مردم را از بازدید از سایت شما باز دارد.

مقالات مشابه با موضوع خود را در گوگل تحقیق کنید. در سه نتیجه برتر (بدون احتساب تبلیغات) مدت زمان مورد نظر افراد در یک مقاله را به شما نشان می دهد.

میانگین تعداد کلمات در یک مقاله سئو 2000 کلمه است. بیشتر از این ممکن است خسته کننده باشد.البته نوع سایتی که اجرا می کنید نیز تعیین می کند که از چند کلمه استفاده کنید. فروشگاه‌های آنلاین معمولاً حدود 500 کلمه دارند، مقاله‌های چگونه…. حدود 1000 تا 2000 کلمه دارند و مقاله‌های سنگین اطلاعاتی یا راهنماهای عمیق بیش از 2000 کلمه دارند.

6.طول پاراگراف

برخلاف کتاب ها، صفحات وب باید پاراگراف های کوتاه داشته باشند. طول پاراگراف خود را به یک تا سه جمله نگه دارید.

خوانندگان مقاله به دنبال پاسخ های سریع هستند.از زبانی استفاده کنید که برای دانش آموزان راهنمایی قابل درک باشد. شما برای مدرک دکتری خود پایان نامه نمی نویسید، بنابراین خوانندگان را مجبور نکنید در میان کلمات دشوار بی پایان غوطه ور شوند.

7.قرار دادن عکس و فیلم

رنگ ها و طرح های روشن و زنده توجه مردم را به خود جلب می کند. در دنیای بازاریابی رنگ ها بیشترین استفاده را دارند.

سئو را به عنوان بازاریابی در نظر بگیرید. شما می توانید ترافیک سایت خود را هدایت کنید و آنها را تشویق به خواندن مقالات خود کنید. رنگ های روشن اغلب خلق و خوی را بهبود می بخشند و هر رنگی باعث می شود افراد واکنش متفاوتی نشان دهند.

عکس‌ها و فیلم‌ها نیز به افراد کمک می‌کنند تا یک موضوع را بهتر درک کنند. بسیاری از مردم یادگیرنده بصری هستند، بنابراین دیدن نحوه عملکرد فرآیندها مفید است.بسیاری از مردم به دلیل داشتن ویدیو به سایت‌ها جذب می‌شوند.