راه اندازی کسب و کار خانگی امروزه تبدیل به یکی از مشاغل جذاب، مخصوصاً برای زنان خانه‌دار شده است. با پیشرفت شبکه‌های اجتماعی و افزایش خرید اینترنتی از وب‌سایت‌های فروشگاهی افراد زیادی به این موضوع علاقه‌مند شده‌اند تا سایت یا صفحه اینستاگرام برای کسب‌وکار خانگی خود داشته باشند؛ زیرا این موضوع به پیشرفت کار و دیده‌شدن آن بسیار کمک می‌کند.

اگر شما هم به فکر انجام یک کار در خانه و ایجاد درآمد برای خود هستید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را دنبال کنید تا شما را با  راه اندازی کسب و کار خانگی به‌عنوان یک شغل اینترنتی مناسب آشنا کنیم و اطلاعات لازم در این زمینه را به شما بدهیم‌.

راه‌اندازی کسب‌وکار خانگی سودمند است

چطور راه اندازی کسب و کار خانگی را انجام دهیم؟

راه اندازی کسب و کار خانگی اگر با برنامه‌ریزی و شناخت کامل از استعدادها و توانایی‏های خود انجام شود می‏تواند به‌عنوان یک شغل عالی در نظر گرفته شده و آینده خوبی داشته باشد. برای این کار ابتدا نیاز به یک ایده مناسب دارید. توانایی و استعدادهای خود را کاملاً بشناسید و در هر زمینه‌ای که قوی هستید آن را بولد کنید.

بعد از اینکه یک ایده مناسب پیدا کردید، دومین قدم برای راه اندازی کسب و کار خانگی این است که فضایی را در منزل برای این کار آماده کنید. بهتر است فضای کاری از زندگی جدا باشد؛ بنابراین قسمتی از منزل را به کار خود اختصاص دهید تا بتوانید تمرکز بالایی روی کسب‌وکارتان داشته باشید. بعد از آن نیاز است تا بازار هدف و مخاطبان خود را بشناسید‌.

این موضوع بستگی به ایده‌ای که انتخاب کرده‌اید دارد‌؛ اما برای شناخت مشتریان خود و نیازهای آن‌ها می‌توانید به وب‌سایت‌های رقیب و صفحات شبکه‌های اجتماعی آن‌‌ها مراجعه کنید. در این صورت چند هدف را با یک عمل نشانه خواهید گرفت. هم با مخاطبان خود و نیازهای آن‌ها آشنا خواهید شد، هم طراحی سایت فروشگاهی و صفحه شبکه اجتماعی را برای کسب‌وکار خود خواهید دید و هم سعی در پیشی‌گرفتن از رقیبان خود می‎کنید.

بعدازاین موارد نیز برآورد بودجه، آزمایش ایده و بیمه کسب‌وکار مطرح می‌شوند که هرکدام برای ایجاد یک کار خانگی با برنامه و هدفمند ضروری است. در ادامه می‌خواهیم بیشتر درباره یک فروشگاه اینترنتی برای کسب‌وکار خانگی شما صحبت کنیم تا بتوانید یک فروش بالا و درآمد عالی در این زمینه داشته باشید.

کسب و کار خانگی

ایجاد وب‌سایت برای کسب‌وکار خانگی مهم است

راه‌اندازی یک وب‌سایت مناسب برای کسب‌وکار خانگی

برای اینکه بتوان کالا، خدمات یا محصولات یک کسب‌وکار خانگی را به فروش رساند، بهترین کار  راه اندازی کسب و کار اینترنتی و داشتن یک وب‌سایت یا صفحه اجتماعی است. به این موردتوجه کنید که امروزه ارزش یک وب‌سایت بیشتر از شبکه‌های اجتماعی است؛ بنابراین اگر کسب‌وکار اینترنتی دارید حتماً حواستان به طراحی سایت برای پیج های اینستاگرامی باشد تا با این امکان مشتری را از صفحه اجتماعی­تان به وب‌سایت هدایت کنید.

از این طریق افراد بعد از انتخاب کالا یا خدمات به سایت کسب‌وکار مربوطه برای خرید هدایت می‎شوند. برای اینکه بهترین وب‌سایت برای راه اندازی کسب و کار خانگی خود را داشته باشید، نیاز به یک فرد یا گروه متخصص در این زمینه دارید. امروزه افراد زیادی طراحی سایت‌های فروشگاهی را انجام می‌دهند که شما می‌توانید در سراسر کشور آن‌ها را پیدا کرده و سفارش خود را بدهید. به‌عنوان‌مثال اگر فروشگاه اینترنتی در اصفهان دارید و به فکر طراحی سایت هستید می­توانید این کار را به عهده مجموعه ما بگذارید.

برای یک فروشگاه اینترنتی معمولاً سایت‌هایی با قالب وردپرس و افزونه المنتور یا ووکامرس پیشنهاد می‌شود. این نوع از سایت‌های فروشگاهی امروزه بسیار رایج و پرطرفدار شده و می‌توانند قابلیت‌های زیادی را به شما ارائه دهند. همچنین شرکت‌های زیادی به طراحی این سایت‌ها می‌پردازند که همه آن‎ها برای کار خود تعرفه‎هایی را قرار داده‏اند. شما می‌توانید با انتخاب یک تعرفه مناسب از میان این طراحان سایت، بهترین شرکت را انتخاب کنید.

کسب‌وکار خانگی مزایا و معایبی دارد

داشتن یک کسب‌وکار خانگی چه مزایا و چالش‌هایی دارد؟

راه اندازی کسب و کار خانگی ممکن است هدف بسیاری از افراد باشد‌. اما این امکان نیز وجود دارد که افراد از خود بپرسند آیا ایجاد یک کسب‌وکار خانگی به همراه صرف وقت و هزینه برای آن، سودی در پی دارد یا خیر؟ آیا انتخاب این نوع از مشاغل برای من مزیت دارد یا معایب آن بیشتر است؟ ازاین‌رو در این قسمت تعدادی از مزایا و معایب کسب‌وکار خانگی را بیان کرده تا بهتر درباره آن تصمیم بگیرید.

  • داشتن ساعت کاری مناسب با سلیقه و توانایی‌های خود
  • پرداخت مالیات کمتر نسبت به دیگر مشاغل بیرون از خانه
  • تعامل و ارتباط با اکثر مشتریان حتی بعد از خرید به‌واسطه سایت یا شبکه اجتماعی
  • امکان تبلیغات راحت‌تر و کم‌هزینه‌تر از طریق اینترنت
  • سرمایه کمتر برای شروع کار و رسیدن به سرمایه اولیه در زمان کمتر‌
  • ایجاد کارآفرینی برای افراد دیگر. به‌عنوان‌مثال ادمین سایت، تولیدکننده محتوا برای سایت یا شبکه اجتماعی
  • داشتن ریسک کمتر نسبت به سایر کسب‌وکارها

برای اینکه یک سایت فروش آنلاین برای کسب‌وکار خود داشته‌ باشید باید شرکت‌هایی که متخصص طراحی سایت‌های فروشگاهی هستند را انتخاب کنید‌. گاهی اوقات بعضی از افراد طراحی سایت شرکتی را برای کسب‌وکار آنلاین خود انتخاب می‌کنند. این کار ممکن است صحیح نباشد؛ زیرا بخش فروش در سایت شرکتی در اولویت قرار ندارد.

همچنین گاهی اوقات به دلیل اشتراک در محل کار و زندگی ممکن است در کسب‌وکار خانگی بی‌انضباطی و اختلال ایجاد شود. از دیگر معایب عدم پشتیبانی برای وب‌سایت فروشگاهی است. در پکیج طراحی سایت انتخاب شده حتماً باید خدمات پشتیبانی نیز وجود داشته باشد. در این صورت سایت مداوم به‌روز شده و به سؤالات مشتریان دراسرع‌وقت پاسخ داده می‌شود.

طراحی وب‌سایت فروش سود کسب‌وکار را بیشتر می‏کند

کلام آخر

راه اندازی کسب و کار خانگی امروزه تبدیل به هدف برای افراد بسیاری شده است. برای این که فروش بالا داشته باشیم نیازمند یک سایت اینترنتی به‌عنوان فروشگاه هستیم؛ ازاین‌رو در این مقاله به راه‌اندازی یک کسب‌وکار خانگی پرداختیم و درباره تأسیس یک وب‌سایت و اهمیت آن برای مشاغل خانگی صحبت کردیم‌.