شاید شما هم واژه دیجیتال مارکتینگ به گوش تان خورده باشد ؛ اما متخصصان این بخش دقیقا کارشان چیست ؟ چرا امروزه افراد زیادی احساس نیاز در این بخش کرده اند ؟!
امروزه هرچه جلوتر می رویم خرید های مردم به سمت الکترونیکی ( خرید اینترنتی ) پیش می رود بنابراین برای موفقیت در این زمینه باید علم و اصول کار در این بازار رار شناخت . یک متخصص دیجیتال مارکتینگ آگاه به تمام اصول تبلیغات در فضای دیجیتال مانند سایت ها موتور های جستجو برنامه های موبایل و شبکه های اجتماعی است وبا استفاده از این روش می تواند فروش و درامد شرکت ها را افزایش دهد . بنابراین اگر کسی به دیجیتال مارکتینگ مسلط باشد بسیار می تواند برای یک کسب و کار مفید باشد

دیجیتال مارکتینگ

 

تعریف بازاریابی دیجیتال :

در تعریف های بزرگ برای بازاریابی دیجیتال یک معنی خاص و مخصوص پیدا نکردند و یک چتر مفهومی برای آن تعریف کرده اند ، پس می توان برای اینکه مفهوم کامل دیجیتال مارکتینگ را کشف کرد تکنیک ها وابزار های آن را شناخت
در کل می توان گفت بازاریابی دیجیتال مجموعه ای از همه ابزار ها و فعالیت هایی است که در بستر دیجیتال ( وب ، فضای مجازی ، موبایل و … ) برای بازاریابی مورد استفاده قرار می گیرند

ابزار های دیجیتال مارکتینگ :

1_ آنالیز تحلیل داده
2_ سئو موتور های جستجو
3_ ایمیل مارکتینگ
4_ تبلیغات کلیدی
5_ تبلیغات درشبکه های مجازی
6_ انتشار رپورتاژ آگهی
7_چت آنلاین
8_ ارسال نوتیفیکیشن

آنالیز و تحلیل داده :

یکی از مهم ترین ابزار های شخصی که دیجیتال مارکتینگ انجام می دهد گوگل آنالیتیکس است . شاید تعجب بکنید ولی گوگل آنالیتیکس مجموعه بسیاری از گزارش ها را به صورت کاملا رایگان در اختیار تان قرار می دهد ؛ از جمله کار هایی که می توان با اطلاعات گوگل آنالیتیکس انجام داداین است که می توان فهمید هر یک از مخاطبان شما از از چه طریقی وارد سایت شما شده اند و از چه طریقی مسیر خرید خود را پیموده اند گوگل آنالیتیکس اطلاعات خیلی زیاد و فوق العاده ای در اختیار شما می گذارد که اگر کمی تخصص داشته باشید با استفاده از آن می توان سایت خود را بهبود بخشید وفروش خود را افزایش داد .

سئو و بهینه سازی :

همانطور که در مقالات قبلی به اهمیت سئو اشاره شد ؛ استفاده از این روش نیز بسیار مهم و کاربردی است ، یک متخصص دیجیتال مارکتینگ می داند که نمایش سایت شما در صفحات ابتدایی گوگل چقدر می تواند بر روی برند شما و بیشتر دیده شدن شما موثر باشد .
semrush : یکی از ابزار هایی است که به شما در بهبود رتبه ی سایت تان کمک می کند کاربرد اصلی آن ردیابی رقبا است ؛ با استفاده از آن می توانید بک لینک های رقبا خود را چک کنید نوسانات کِی ورد رقبای خود را چک کنید و تحلیل از رقبای خود بدست بیاورید.
ایمیل مارکتینگ : اولین ایمیل در سال 1971 فرستاده شد و به سرعت این روش تبلیغ به صورت گسترده شروع به فعالیت کرد ، امروزه نیز با پیشرفت روش های مختلف بازاریابی اما هنوز توجه به این بخش وجود دارد و بودجه خوبی برای این بخش در نظر گرفته می شود ؛ تحقیقات نشان داده که هر ساله نسبت به سال گذشته این روش 4 % رشد داشته .

mailchimp :  یکی از قدرتمند ترین ابزار های دیجیتال مارکتینگ است که در سال گذشته حدود 250 میلیارد ایمیل توسط کاربرانش ارسال شده ، در این افزونه شما می توانید 12000 ایمیل به 2000 نفر در هر ماه به صورت رایگان ارسال کنید .
تبلیغات کلیکی : در این مدل تبلیغات شما به ازای هر کاربری که تبلیغ را دیده و روی آن کلیک کرده هزینه ای پرداخت می کنید ؛ این روش نیز یکی از روش های دیجیتال مارکتینگ است ، که به ازای هر کلیک مخاطب و ورد آن به سایت شما ، شما باید هزینه پرداخت کنید .

ریتارکینگ :

با استفاده از این روش می توانید مشتریانی که به سایت شما مراجعه کرده اند ولی خریدی انجام نداده اند را به سایت خود برگردانید ؛ تحقیقات نیز نشان می دهد تنها 1% از افرادی که برای اولین بار از سایت شما دیدن می کنند ، خرید نیز انجام می دهند .
شرکت های مختلف خارجی در این زمینه وجود دارند که در این زمینه فعالیت می کنند برای نمومه چند شرکت را برای شما مثال زده ایم :

outbrain ، taboola

دیجیتال مارکتینگ چیست

تبلیغات در شبکه های اجتماعی :

همه ما می دانیم دیگر شبکه های اجتماعی جزئی از زندگی مان تبدیل شده اند ، ما هر روز تایم قابل توجهی را به آنان اختصاص می دهیم ، پس از مهم ترین کارهایی که یک متخصص دیجیتال مارکتینگ انجام می دهد این است که در فضایی که طیف گسترده ای از جامعه در آن قرار دارد به روش های خاصی توجه مخاطب را به خود جذب کند
با ما همراه باشید با آموزش روش های دیگر دیجیتال مارکتینگ ، امین رایان
برای درخواست طراحی سایت و مشاهده نمونه کار ها همین الان کلیک کنید