بهترین موقع برای پست گذاشتن در اینستا

بدون شک اینستاگرام، یکی از پردرآمدترین شبکه‌های اجتماعی برای ایرانیان است. این اپلیکیشن، مزیت‌های بسیاری زیادی دارد و هر کسی می‌تواند کسب‌وکار خودش را با استفاده از آن راه‌اندازی کند. تنها کافی است که یک حساب کاربری ایجاد کرده و شروع به فعالیت کند؛ اما آیا می‌دانید که بهترین موقع برای پست گذاشتن در پیچ، چه زمانی است؟ پست و استوری‌هایی که شما در صفحه خود به اشتراک می‌گذارید، قطعا روی جذب مخاطب تاثیر دارند؛

بنابراین محتوا و زمان آن‌ها هم مهم است. شاید بتوان گفت یکی از مهم ترین نکاتی که در بیشتر دیده شدن پست هایتان موثر است زمان قرار گیری آن پست است، چون هنگامی که در ساعات اول پست شما از استقبال خوبی بر خوردار شود مورد توجه اینستاگرام نیز واقع می شود؛ و سعی می کند تا در الگوریتم خود پست را به افراد بیشتری نشان دهد تا متوجه شود آیا این پست قابلیت بیشتر دیده شدن دارد یا نه. اگر دارد سعی می کند به فالور های شما بیشتر یادآوری کند برای مشاهده آن و داخل اکسپلور نه تنها وارد می شود بلکه جزو تاپ پست های اکسپلور نیز می تواند قرار بگیرد. اما زمان طلایی پست گذاشتن در اینستاگرام چه زمانی است ؟!

بهترین موقع برای پست گذاشتن را بشناسید!

 

برای این‌که به پاسخ این سوال برسیم اول باید بدانیم که اصلا بهترین روز برای پست گذاشتن اینستاگرام، چه موقع است؟ در ابتدا باید به چند فاکتور و عامل مهم دقت داشته باشید. در ادامه هر یک از این عوامل مهم را به شما معرفی خواهیم کرد.

  • فالوورها

افرادی که شما را دنبال می‌کنند، در رسیدن به پاسخ این سوال که بهترین موقع برای پست گذاشتن در اینستا در پیچ تان چه زمانی است، بسیار تاثیر‌گذار هستند. بنابراین باید این را بدانید که افرادی که شما را دنبال می‌کنند، بیشتر در چه ساعاتی از روز در اینستاگرام حضور دارند؟ همان ساعت می‌تواند، بهترین زمان استوری گذاشتن در اینستاگرام باشد. به عنوان نمونه اگر کسانی که شما را دنبال می‌کنند، بانوان خانه‌دار هستند، اغلب ساعات روز می‌تواند مناسب باشد. چون خانم‌های خانه‌دار وقت بیشتری برای حضور دارند.

همچنین اگر فالوورهای شما افراد شاغل و کارمند باشند، بهتر است که دیروقت پست نگذارید؛ چون افراد کارمند، معمولا زود می‌خوابند تا صبح زود، سرکار بروند؛ بنابراین یکی از اولین کارهایی که باید انجام دهید، این است که بررسی کنید، فالوورها و مخاطبین شما، چه کسانی هستند؟ اما برای اینکه متوجه شوید مخاطبان شما بیشتر از چه قشری و چه سنی و … هستند و بتوانید تحلیل بهتری از آنها انجام دهید. می توانید از تحلیل های خود اینستاگرام کمک بگیرید برای اینکه بتوانید مخاطبان خود را بیشتر بشناسید و بدانید بیشتر چه جنسیتی دارند یا بشتر چه زمانی فعالند یا بیشتر اهل کدام شهر یا کشورند همین حالا مشاهده کنید.

زمان پست گذاری
یافتن بهترین زمان برای پست گذاری در اینستاگرام

  • محتوای پیج

از دیگر مواردی که به شما کمک می‌کند تا بهترین موقع برای پست گذاشتن را بدانید، نوع محتوای پیج شما است. دقت داشته باشید که در زمینه انتخاب محتوای پیج، بازهم فالوورهای شما اهمیت دارند. به عنوان نمونه کسی که خسته از سرکار برمی‌گردد، قطعا دوست ندارد ویدیو آموزشی تماشا کند؛ بلکه دوست دارد به تماشای ویدیو سرگرم کننده یا طنز بنشیند.

  • آزمون و خطا

یکی دیگر از مواردی که کمک می‌کند تا بهترین زمان استوری گذاشتن در اینستاگرام را کشف کنید، این است که آزمون و خطا انجام دهید. به عنوان نمونه در ساعت‌های مختلف روز، پست‌های خود را آپلود کنید. سپس بررسی کنید که در چه ساعاتی، پست‌های شما بازدید بیشتری می‌خورند؟ همین کار باعث می‌شود تا بهترین موقع برای پست گذاشتن را بدانید. با این کار هم روز بهتر برای پست گذاری را پیدا می کنید هم بهترین ساعت در آن روز را. به طور مثال روز جمعه ممکنه فالور های شما اکثرا داخل منزل باشند و برای استراحت داخل اینستاگرام زیاد حضور داشته باشند بنابراین روز جمعه می تواند روز خوبی برای پست گذاری داخل پیج شما باشد بنابراین شاید بتوان گفت یکی از راه های یافتن بهترین زمان برای پست گذاری همین آزمون و خطاست.

فضای اینستاگرام امروزه برای ایرانیان یکی از بهترین فضا ها برای کسب درامد تبدیل شده است بنابراین، امروزه کار اصولی است که می تواند در این فضا نتیجه بخش باشد.

 

زمان مناسب پست گذاری
ساعت طلایی برای پست گذاشتن

ساعت طلایی اینستا برای کسب و کارهای مختلف

 

به طورکلی، در بعضی از بازه‌های روز، آپلود کردن پست، می‌تواند بازدهی خوبی داشته باشد. یکی از بازه‌های زمانی روز که به عنوان ساعت طلایی اینستا شناخته می‌شود، ساعت 7 تا 9 صبح است. در این بازه زمانی، افراد تازه از خواب بیدار شده‌اند و تمایل دارند بدانند که در اینستاگرام چه چیز جدید وجود دارد؛ بنابراین شما می‌توانید از این ساعت طلایی اینستا استفاده کنید و پست خود را آپلود کنید.

یکی دیگر از بازه‌های زمانی که می‌تواند بهترین موقع برای پست گذاشتن باشد، بازه زمانی 11 صبح تا 2 بعد از ظهر است. در این بازه زمانی افراد شاغل، استراحت می‌کنند و ناهار می‌خورند و در همین هنگام، گوشی موبایل خود را چک می‌کنند. نکته مهمی که باید در این‌جا به آن اشاره کرد، این است که سعی کنید، محتوای عکسی بیشتر آپلود کنید. چون ممکن است فالوور شما، امکان تماشای فیلم را نداشته باشد.

بازه زمانی 5 تا 7 عصر هم یکی از بازه‌هایی است که به عنوان بهترین زمان برای استوری گذاشتن در اینستاگرام شناخته می‌شود. در این بازه می‌توانید پست‌های خود را آپلود کنید؛ چون افراد از سرکار برگشته‌اند و در حال استراحت هستند. از دیگر بازه‌های زمانی که به عنوان بهترین موقع برای پست‌گذاشتن شناخته می‌شود، بازه 9 تا 1 شب است.

 

 

چگونه بهترین زمان را پیدا کنیم
ابزارهای تعیین زمان استوری گذاشتن

ابزارهای تعیین بهترین زمان استوری گذاشتن در اینستاگرام

 

قطعا یکی از بهترین ابزارهایی که می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین روز برای پست گذاشتن اینستاگرام را بشناسید، برنامه insight است. با استفاده از این برنامه می‌توانید اطلاعات بسیار زیادی به دست آورید. اطلاعاتی از جمله این‌که فالوورهای شما بیشتر در چه زمان‌هایی فعالیت دارند؟ همچنین به صورت دقیق می‌توانید بررسی کنید که فالوورها بیشتر در چه روزهایی از هفته در اینستاگرام فعالیت دارند؟ آموزش استفاده از ابزار insight همین حالا کلیک کنید

به غیر از این موارد، چند ترفند هم وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید، آمار بازدید صفحه خود را افزایش دهید. سعی کنید به گونه‌ای فعالیت داشته باشید تا فالوورهای شما همیشه منتظر آپلود کردن پست جدید از جانب شما باشند. برای این‌کار می‌توانید ساعت مشخصی برای آپلود کردن پست‌های خود تعیین کنید. به عنوان نمونه می‌توانید هر شب ساعت 10 پست جدید را در صفحه خود بارگذاری کنید.

روش دیگری که می تواند در بازدید پیج شما موثر باشد و خود اینستاگرام این روش را پیشنهاد می دهد و افزایش بازدید و لایک و ویو پست های شما را به صورت قطعی افزایش می دهد روش پرموت است برای کسب اطلاعات بیشتر در باره پروموت اینستاگرام همین حالا کلیک کنید

اصول بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستا

از دیگر موارد مهمی که توصیه می‌شود حتما به آن توجه داشته باشید، این است که سعی نکنید در یک روز، چندین بار پست آپلود کنید. این کار آمار بازدید صفحه شما را کاهش می‌دهد. چون با این کار کاربر را خسته کرده‌اید. همچنین سعی کنید که هر پست را در زمان مناسب خودش در پیج خود قرار دهید. به عنوان نمونه پستی که مرتبط به زمستان است را هیچ وقت سعی نکنید در پاییز آپلود کنید.

نکته آخر : استفاده از قابلیت های جدید و نوآوری در اینستاگرام می تواند بسیار در دیده شدن پست های شما موثر باشد به طور مثال استفاده از قابلیت هایی مثل بوست پست ( پست مشترک ) می تواند بسیار در رشد پیج و دیدن شدن پست و ورود راحت تر آن در اکسپلور موثر باشد. برای آموزش سریع گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام همین حالا اقدام کنید.

در نهایت دقت به تمامی این نکات باعث می‌شود که صفحه اینستاگرام شما، بهینه باشد. در نتیجه فالوورهای بیشتری جذب خواهید کرد که واقعی هستند. از دیگر ترفندهایی که می‌تواند به افزایش میزان بازدید کمک کند، داشتن تعامل با فالوورها و پاسخ دادن به کامنت‌های آن‌ها است.

 

اگر می خواهید پیج تان را به صورت اصولی در زمان کوتاهی به نتیجه برسانید می توانید از پکیج های مدیرت پیج امین رایان کمک بگیرید. شما می توانید همچون بسیاری از کسب و کار های دیگر که به امین رایان اعتماد کردند و توانستن در زمان کوتاهی به صورت اصولی و زیبا پیج خود را رشد دهند و کسب درامد کنند ، کمک بگیرید و پیج تان را رشد دهید.

پست گذاری
ترفندهای پست گذاشتن

جمع بندی و سخن آخرِ بهترین زمان انتشار پست

دانستن بهترین موقع برای پست گذاشتن در صفحه اینستاگرام، باعث افزایش آمار بازدید و تعامل فالوورها می‌شود. در این مطلب به نکات بسیار مهمی در این‌ باره اشاره کردیم و گفتیم که در چه بازه‌هایی زمانی بهتر است که پست‌های خود را آپلود کنید. همچنین ابزار بسیار کاربردی برای دانستن بهترین موقع برای پست‌گذاشتن را هم معرفی کردیم. به غیر از آن ترفندهایی که می‌توان برای افزایش میزان بازدید پست‌های اینستاگرام به کار برد را هم به شما گفتیم. شما نیز می توانید اگر ترفند خاصی یا روش جدیدی یا تجربه خوبی از یافتن بهترین موقع برای پست گذاری دارید در پایین همین مقاله با ما درمیان بگذارید، ممنون که با ما همراه هستید.