پیوندهای داخلی به افزایش حجم افراد کمک می کنند. به غیر از این، پیوند داخلی وردپرس کمک می کند تا بازدیدکنندگان به راحتی در سایت شما دنبال کنندساختار سایت شما بهبود داده شود میزان استفاده از پیوندها در سایت باید اندازه کافی باشند بازدید کنندگان در سایت شما حفظ شوند Google سایت شما را بهتر رتبه بندی کند سئو سایت را بالا ببرد و…این مقاله که ساده ترین موارد را شامل می شود، بهترین روش ها برای ایجاد پیوندهای داخلی در وردپرس را توضیح می دهد.
1. یک راهکار بازاریابی با محتوای بسیار خوب داشته باشید
تا زمانی که محتوای با کیفیت بالا در وب سایت وردپرس خود نداشته باشید، نمی توانید پیوندهای داخلی ایجاد کنید. پس محتوی خوب بسیار مهم و ضروری است . با این حال، صرفا نوشتن و انتشار محتوا در سایت کافی نیست. برای حل مشکلات مخاطبان خود باید مطالب با ارزش بنویسید.برای اینکار اول باید مخاطب هدف خود را بشناسید . همچنین، بر ایجاد محتوای غنی از کلمات کلیدی تمرکز کنید. مهم است که کلمات کلیدی مناسب را در مکان های مناسب قرار دهید. برای این کار می توانید یک متخصص بازاریابی محتوا استخدام کنید یا از ابزار تحقیق کلمات کلیدی برای رشد افراد خود استفاده نمایید. پس از داشتن محتوای مناسب، می توانید پیوندهای داخلی زیادی برای بهبود استراتژی پیوند داخلی خود ایجاد کنید.

2.از انکر تکست بیش از حد استفاده نکنید
انکر تکست (به متن قابل کلیک در لینک گویند. این متن قابل کلیک می تواند باعث بهبود رتبه وب سایت در موتورهای جستجو شود.) برای استراتژی پیوند داخلی خود استفاده کنید. همانطور که گفته شد، استفاده بی مورد از این استراتژی ممکن است نتیجه عکس به شما بدهد. بنابراین، مطمئن شوید که به جای استفاده از همان انکر تکست، هر بار که پیوند داخلی ایجاد می کنید، از متن لنگر استفاده کنید. علاوه بر این، استفاده از انکر تکست بهتر از استفاده از تصاویر مرتبط است. مگر اینکه پیوندهای تصویر منبع اصلی پیوندها نباشند و تصاویر حاوی متون متناسب با متن باشند. از بهینه سازی انکر تکست خودداری کنید. ایده خوبی نیست که پست های وبلاگ خود را با کلمات کلیدی بی ربط  پر کنید.

انکر-تکست
انکر-تکست

3. اطمینان حاصل کنید که پیوندهای تصویر دارای ویژگی های Alt هستند
پیوندهای تصویر دارای برچسب alt به عنوان انکر تکست برای پیوندهای متنی عمل می کنند و سیگنال رتبه بندی را به موتورهای جستجو ارسال می کنند. بنابراین، مطمئن شوید که متن مناسب و مربوط به همه تصاویر خود را اضافه کرده اید. اگر تصاویر زیادی در سایت خود دارید ابزاری مانند Image SEO Optimizer می تواند به شما کمک کند. این پلاگین به طور خودکار نام تصویر و متن alt مربوطه را ایجاد می کند. همچنین می توانید از این افزونه برای مشاهده تصاویری که فاقد متن alt هستند نیز استفاده کنید. هنگامی که به API افزونه متصل شدید، می توانید با یک نگاه ببینید که چند تصویر در کتابخانه رسانه شما هیچ متن alt ندارد.

4- از پیوند دادن به صفحات سطح بالا خودداری کنید
صفحات سطح بالا در سایت شما مانند صفحه اصلی و صفحه تماس با ما معمولاً به منوی اصلی پیوند داده می شوند. بنابراین، از هدایت پیوندهای بیشتر به این صفحات خودداری کنید. در عوض، بهتر است به پست های وبلاگ خود پیوند دهید. این مورد به شما کمک می کند تا پیوندها و صفحات داخلی خود را تقویت کنید، توانایی خزیدن ربات های گوگل در سایت خود را افزایش و سئو سایت را ارتقا دهید.

5. پیوند داخلی دستی
اگرچه زمان زیادی لازم است، اما این روش در مقایسه با سایر روش ها بسیار موثر می باشد. برای درج پیوندهای داخلی در پستهای مختلف، وردپرس ابزارهای مفیدی دارد. برای جستجوی پست و پیوند دادن به کلمات مورد نظر می توانید از گزینه Advanced linking استفاده کنید.

6. از پلاگین ها برای پیوند داخلی خودکار استفاده کنید
اگرچه پیوند دستی به پست های وبلاگ شما موثرتر است، اما اگر صدها پست در سایت خود داشته باشید، انجام چنین کاری دشوار می شود. در این صورت، شما باید صفحات بی شماری را بررسی کنید و سپس تصمیم بگیرید که به کدام صفحات پیوند دهید. در این مرحله پلاگین ها به شما کمک می کنند. برخلاف روش دستی پیوند داخلی، استفاده از پلاگین برای پیوند خودکار در وقت شما صرفه جویی می کند. همچنین هنگام استفاده از چنین افزونه هایی می توان محتوای قدیمی را برای پیوند داخلی ویرایش کرد. برخی از افزونه هایی که می توانید برای پیوند داخلی به صورت خودکار استفاده کنید در زیر درج شده اند:
افزونه حرفه ای Interlinks Manager که می بایست آن را خریداری کنید.
این افزونه ها به شما کمک می کنند تا کلمات کلیدی را در همه پست ها به مطالب خاصی پیوند دهید.
7. از پیوندهای DoFollow استفاده کنید
یکی از اصلی ترین دلایلی که دارندگان سایت پیوندهای داخلی را ایجاد می کنند، بهینه سازی SEO سایر صفحات است. با غیرفعال کردن پیوندهای داخلی، آن را خراب نکنید. پیوند DoFollow از ویژگی HTML استفاده می کند که به ربات های موتور جستجو تاکید می کند پیوندی را به مقصد خود دنبال کنند.
نکته: عبارت follow در مترجم گوگل به معنی دنبال کردن و عبارت dofollow در این مترجم به معنی دنبال کن است، پس dofollow حالتی دستوری ایجاد می کند. این کار “link juice” را از صفحه شما به هر صفحه ای که پیوند دهید منتقل می کند. juice link اصطلاحی است که در دنیای سئو به کار می‌رود و به ارزش یا اعتبار منتقل شده از یک صفحه یا سایت به صفحه دیگر اشاره می‌کند.
8- از پیوندهای زیاد در هر صفحه پرهیز کنید
هرچه پیوندهای بیشتری در صفحه وارد کنید، link juice کمتری به صفحه ای که به آن اشاره دارد ارسال می شود و اگر محتوا از ساختار مناسبی برخوردار نباشد، بازدیدکنندگان شما تا انتها مطلب را مطالعه نکرده و سایت شما را ترک می کنند. علاوه بر این، تعداد زیادی پیوند می تواند سیگنال هرزنامه را به موتورهای جستجو ارسال کند و بر سئو صفحه موردنظر شما تأثیر منفی بگذارد. بنابراین، برای افزایش SEO در صفحاتی که به آنها پیوند می دهید، تعداد پیوندهای خروجی را محدود کنید. بهتر است تعداد پیوندهای هر صفحه زیر 100 باشد. اگرچه این مورد به عواملی مختلفی نیز بستگی دارد.
9.پیوندها را با مقدار وارد کنید
پیوند داخلی نیاز به تاکتیک های کاربر محور دارد تا بتوانید مقدار و اطلاعات مورد نیاز را اضافه کنید. یک مزیت قابل توجه در پیوند داخلی این است که باعث افزایش تعامل کاربر می شود. کاربران معمولاً وقتی می بینند پیوند آموزنده است و یا متن محتوا با نیاز آنها مطابقت دارد، روی آنها کلیک می کنند. حتی اگر یک پیوند خارجی در صفحه داشته باشید، اگر برای خوانندگان جالب باشد، روی آن کلیک می کنند.
در مورد پیوندهای داخلی، بازدید کننده مدت بیشتری در سایت می ماند و درگیر بخش های مختلف سایت شما می شود. پیوندها محتوا سیگنال قدرتمندی را به موتور جستجو و همچنین کاربر ارسال می کنند که محتوایی که به آن پیوند می دهید ارزشمند است. در عین حال، با انجام چنین کاری SEO سایت خود را افزایش می دهید. بنابراین، پیوند داخلی فقط در صورتی کار خواهد کرد که پیوندهای شما برای خواننده ارزشمند باشد.
10. پیوندهای مرتبط را وارد کنید
پیوندهای داخلی ویژگی فنی کمی دارند اما این بدین معنی نیست که پیوندی را به هر پستی مرتبط کنید. از پیوند دادن به محتوایی که مربوط به متن اصلی است اطمینان حاصل کنید. به عنوان مثال، اگر صفحه ای در مورد عکاسی در سایت خود داشته باشید، پیوند دادن آن به صفحه تناسب اندام منطقی نخواهد بود زیرا هیچ ارتباطی بین این دو وجود ندارد.
11. از پیوندهای داخلی بهینه شده در فوتر استفاده کنید
این تاکتیک تا چند سال پیش نیز اجرا می شد. در این تاکتیک بیان می شود، اگر وب سایت شما دارای هزاران صفحه وب باشد،چندین برابر لینک اسپم ایجاد می نماید. علاوه بر این، موتورهای جستجو حتی ممکن است سایت شما را مجازات کنند. در عوض، درست مانند آنچه برای سربرگ خود انجام می دهید، در پاورقی خود نیز چنین کاری انجام دهید. در فوتر سایت پیوندهای مفیدی مانند صفحه تماس یا پروفایل های اجتماعی خود را اضافه کنید.
12. از نشانگر صفحات یا Breadcrumbs استفاده کنید
Breadcrumbs یک سلسله مراتب ناوبری سایت است که به شما کمک می کند تا مکان فعلی خود را در وب سایت ردیابی کنید و به شما کمک می کند تا یک سلسله مراتب منظم را حفظ کنید.