می‌خواهید برای اطلاع رسانی جدیدترین‌های سایت خود در رسانه‌های اجتماعی راهی پیدا کنید؟ افزونه‌های بسیاری در این راه به کمک شما آمده‌اند و در این مقاله بهترین‌ها را برای شما لیست کرده‌ایم. با ما همراه باشید

سوال: در افزونه رسانه اجتماعی چه امکاناتی ارائه داده می‌شود؟

مشکل اصلی در افزونه‌های رسانه اجتماعی عملکرد آنهاست. از آنجا که این افزونه‌ها اسکریپت و استایل‌شیت خاص را باید بارگذاری کنند، باعث کاهش سرعت وبسایت شما می‌شوند. به‌همین دلیل نیاز است تا تعادلی میان مشخصه‌ها و عملکرد سایت ایجاد کنید تا سرعت وبسایت را آنچنان کاهش ندهد.

نیاز است تا از بین رسانه‌های اجتماعی مختلفی که وجود دارد، محبوبترین‌ها را انتخاب کنید و در سایت خود قرار دهید. هرچه آپشنهای کمتری به سایت اضافه کنید مشکل تاخیر در بارگذاری نخواهید داشت. برخی افزونه‌ها امکان نمایش آیکن‌ها در ساید بار، پائین مطلب، قبل از مطلب و… در اختیار گذاشته‌اند و شما باید مناسب‌ترین  محل را انتخاب کنید.

۱- افزونه EA Share Count

سریع‌ترین و آسانترین افزونه رسانه اجتماعی که در این لیست گرداوری شده است EA Share Count می‌باشد. این افزونه از محبوب‌ترین رسانه‌های اجتماعی همانند فیسبوک، توئیتر، گوگل پلاس، Stumbleupon، Pinterest و LinkedIn استفاده کرده است. استایل دکمه‌های این افزونه چندین حالت دارد که به‌صورت دستی قابل تغییر و تنظیم می‌باشد. این افزونه تعداد دفعات اشتراک‌گذاری مطلب را می‌شمارد. همچنین قابلیت نمایش تعداد کل دفعات اشتراک‌گذاری مطلب در تمامی رسانه‌های اجتماعی وجود دارد.

۲- افزونه Sassy Social Share

این افزونه رسانه اجتماعی بسیار ساده و دارای هزاران آپشن می‌باشد و اکثر رسانه‌های اجتماعی را پشتیبانی می‌کند. یک منوی شناور برای این افزونه در نظر گرفته شده است و امکان اضافه کردن دکمه مخصوص هر رسانه اجتماعی وجود دارد. نوع دکمه‌ها نیز لبه گرد، مربع و مستطیل نیز می‌تواند تنظیم شود. منوی رسانه می‌تواند به‌صورت استاندارد یا شناور تنظیم شود.

۳- افزونه AddtoAny

این افزونه رسانه‌های اجتماعی بسیاری را پیشنهاد می‌دهد و منوی آن به‌صورت شناور یا استاندارد می‌تواند تنظیم شود. این افزونه بدون نیاز به ایجاد حساب کاربری در گوگل آنالیتیک امکان شمارش دفعات اشتراک گذاری را فراهم کرده است.

۴- افزونه WordPress to Buffer

این افزونه امکان زمانبندی اشتراک گذاری مطالب را در رسانه‌های اجتماعی را فراهم کرده است. مطالبی که در سایت زمانبندی می‌شود در شبکه‌های اجتماعی نیز می‌تواند زمانبندی

و سپس به اشتراک گذاشته شود.

۵- افزونه Simple Social Icons

همانطور که از اسم این افزونه پیداست، آیکن‌های رسانه‌های اجتماعی در ویجت ساید بار نمایش داده می‌شود. قابلیت تنظیم رنگ دکمه‌های رسانه‌ای وجود دارد. همچنین تنها تعداد محدودی از رسانه‌های اجتماعی اعم از محبوب‌ترینهای آنها، پشتیبانی می‌شود.

۶- افزونه Social Icons Widget by WPZoom

این افزونه امکان اضافه کردن آسان رسانه‌های اجتماعی جدید را فراهم کرده است. چندین استایل برای دکمه‌های رسانه‌ای وجود دارد: لبه گرد، دایره‌ و مربع. همچنین قابلیت انتخاب رنگ دلخواه برای دکمه‌ها فراهم شده است. بعد از فعال‌سازی این افزونه باید به منوی Appearance » Widgets بروید و آیکن رسانه را به ساید بار اضافه کنید.

۷- افزونه WordPress Social Login

این افزونه امکان عضو و وارد شدن به رسانه اجتماعی و سپس کامنت گذاشتن در مطلب را به کاربر می‌دهد. استفاده آن بسیار آسان است و از اکثریت رسانه‌های اجتماعی پشتیبانی می‌کند.

۸- افزونه Instagram Feed

می‌خواهید عکسهایی که در اینستاگرام قرار می‌دهید را در سایت به نمایش بگذارید؟ این افزونه امکان نمایش زیبای آخرین عکسهای به اشتراک گذاشته شده در اینستاگرام را فراهم کرده است. ابتدا باید نقطه دسترسی از این رسانه اجتماعی ایجاد کنید سپس انتخاب کنید که عکسهای اینستاگرام کجا نشان داده شود (در مطلب، درون صفحه یا ساید بار)