یکی از دغدغه های حال حاضر کنترل و کار از راه دور با افراد و یا نرم افزار ها هستش بر آن شدیم در این مقاله ابزارهای کنترل از راه دور دسکتاپ که سالها است که وارد عرصه شده اند را برای شما معرفی کنیم

1. TeamViewer

TeamViewer در نسخه های premium و رایگان موجود می باشد و یک ابزار آنلاین برای جلسات مجازی و به اشتراک گذاری مطالب است. این نرم افزار امکاناتی مانند دسترسی تمام وقت به رایانه ها و سرورها از راه دور، به علاوه جلسات آنلاین با پشتیبانی حداکثر 25 شرکت کننده و بسیاری از ویژگی های مفید دیگر را به همراه دارد.

همچنین، تنظیمات آن فوق العاده آسان و کاربر پسند است. اگر یک تاجر هستید که قصد انجام جلسات آموزشی آنلاین را دارد، TeamViewer میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

2. Splashtop

Splashtop  آنچه این ابزار از راه دور را از بقیه متمایز می کند سرعت تازه سازی صفحه و قابلیت پخش جریان صوتی / تصویری آن است. اگر با صنعت آموزش در ارتباط هستید، یک نسخه ویژه وجود دارد که می تواند کلاس شما را پشتیبانی نماید. گزینه های جداگانه دیگری نیز برای استفاده شخصی، تجاری و شرکتی در این نرم افزار وجود دارند.

3. Chrome Rmote Desktop

Google Chrome این افزونه به شما این امکان را می دهد تا کامپیوتر خود را برای دسترسی از راه دور ایمن کنید. این مورد می تواند ابزاری عالی برای کنترل دسکتاپ از راه دور باشد زیرا در هنگام اتصال هیچ وقفه ای وجود ندارد. تنظیم آن می تواند کمی دشوار باشد اما پس از اتمام کار، ویژگی های قابل توجهی نظرتان را جلب خواهد کرد.

4. Microsoft Remote Desktop

 در حالی که این ویژگی در تمام نسخه های ویندوز 7 ارائه می شود اما اتصال فقط با رایانه هایی که نسخه های Enterprise ،Ultimate یا Professional را اجرا می کنند، امکان پذیر می باشد. یکی از بزرگترین مزایای Microsoft Remote Desktop رایگان بودن آن است.

5. TightVNC

VNC یا  Virtual Network Computing، یک سیستم اشتراک گرافیکی دسکتاپ است که با استفاده از پروتکل بافر فریم، کامپیوتر دیگری را از راه دور کنترل می کند.TightVNC از این سیستم برای ارائه یک سرویس کنترل دسکتاپ از راه دور با کالیبر بالا استفاده می کند. پشتیبانی گسترده آن از چندین سیستم عامل، این ابزار دسکتاپ از راه دور را در بین کاربران تجاری و مدیران فناوری اطلاعات بسیار محبوب کرده است. اگر به دنبال بسته نرم افزاری کنترل از راه دور رایگان هستید، این مورد یکی از بهترین گزینه ها است.

6. Mikogo

اگر به دنبال یک ابزار کنترل دسکتاپ از راه دور هستید که به شما اجازه دهد تا دسکتاپ خود را با تعدادی از شرکت کنندگان با کیفیت بالا به اشتراک بگذارید، Mikogo بهترین گزینه برای شما است. کنترل از راه دور،whiteboard، اشتراک گذاری فایل و ضبط جلسه از ویژگی های شگفت انگیز Mikogo است که به کاربران ارائه می دهد. اگر به دنبال یک ابزار جامع به اشتراک گذاری صفحه هستید، Mikogo کاملاً ارزش بررسی دارد.

7. LogMeIn

این ابزار به دلیل ویژگی های عالی آن، یکی از محبوب ترین ابزارهای اشتراک دسکتاپ از راه دور است. یکی از قابل توجه ترین ویژگی های این ابزار، گزینه های پیکربندی پیشرفته ارائه شده برای کاربران تجاری است. اگر می خواهید فایلها را به اشتراک بگذارید و آنها را انتقال دهید یا حتی می خواهید از راه دور از هر مرورگری پرینت بگیرید، LogMeIn ابزاری مناسب برای شما است. جدا از همه اینها، سرعت بالایی دارد و تصاویر با کیفیتی ارائه می دهد.

8. pcAnywhere

این محصول از برند مشهور امنیت اینترنتی Symantec می باشد. pcAnywhere شما را قادر می سازد تا از یک رایانه برای دسترسی و کنترل از راه دور رایانه دیگر استفاده کنید. ابزار مذکور به شما این امکان را می دهد، اسناد را بازیابی کنید، داده های بایگانی شده را ببینید و حتی از راه دور از طریق اتصال امن یک به یک، مشکلات مختلف را برطرف کنید. استفاده از pcAnywhere بسیار آسان است و از سیستم عامل های مختلفی از جمله ویندوز، لینوکس، Mac و MS Pocket PC پشتیبانی می کند.

9. GoToMyPC

GoToMyPC یکی دیگر از ابزارهای رایگان است که به شما امکان دسترسی به دسکتاپ را از هر نقطه ای می دهد. اگر از تلفن همراه یا تبلت برای انجام فعالیتهای تجاری خود استفاده می کنید و می خواهید از هر گوشه دنیا یا از خانه به محل کار خود متصل شوید، GoToMyPC یک راه حل مناسب برای شما است. همچنین امنیت بالایی را از طریق رمزگذاری داده ها با استفاده از AES تضمین میکند. بهترین قسمت این است که نصب و استفاده از آن بسیار آسان است.

10. Radmin

این ابزار که به عنوان سیستم مدیریت از راه دور شناخته می شود، یکی دیگر از ابزارهای اشتراک دسکتاپ از راه دور است که در نسخه های رایگان و پرمیوم در دسترس قرار دارد. همراه با دو ماژول مختلف به نام های “Server Module” و “Client Module” که باید روی رایانه ها یا سیستم هایی که می خواهند از راه دور با هم کار کنند، نصب شود. این مورد بیشتر مناسب کاربرانی است که مایل به دسترسی از راه دور به رایانه های تحت شبکه دارند. مدیران IT تمایل بیشتری به استفاده از این روش نسبت به کاربران شخصی دارند.