آموزش لینکدین

در این مطلب قصد داریم، تا به بررسی آموزش کار با لینکدین و اینکه لینکدین یعنی چه؟بپردازیم.

لینکدین یکی از پرطرف‌دارترین شبکه‌های اجتماعی است. که قابلیت استفاده به‌صورت شخصی یا در حوزه کسب‌وکار را دارد.

این اپلیکیشن هوشمند و پیشرفته از بهترین برنامه‌های موجود در بازار در راستای تبادل اطلاعات، درباره حوزه‌های مختلف کاری است.

بسیاری از افراد برای جستجوی کار موردنظر خود می‌توانند از لینکدین استفاده کنند؛ زیرا در این اپلیکیشن فضایی فراهم شده تا متقاضیان در نقاط مختلف جهان با یکدیگر ارتباط داشته باشند.

آموزش لینکدین حرفه ای به متقاضیان کمک خواهد کرد تا، در مدت‌زمان کوتاهی حوزه کاری خود را ارتقا دهند. در خارج از ایران یکی از مهم ترین راه های یافتن شغل و معرفی افراد، داشتن لینکدین است.

یعنی تقریبا لینکدین پرسنال برندینگ افراد است، و افراد می توانند با نمایش خوب و کامل و اصولی خود در این فضا در دریافت پیشنهادات شغلی زیاد به خود کمک کنند؛ و یا کسب و کار ها برای معرفی هر چه بهتر خود چه برای پیدا کردن پروژه و نیروی انسانی چه برای معرفی برند خود، در فضای مجازی می توانند از این فضا استفاده کنند.

در ادامه به صورت کامل به آموزش نرم افزار لینکدین میپردازیم.

همچنین در شبکه اجتماعی لینکدین، کارفرمایان می‌توانند با استفاده از نرم‌افزار لینکدین نیروی کار موردنظر خود را پیدا کنند.

از نگاهی دیگر لینکدین به‌عنوان نوعی نرم‌افزار پیشرفته به متقاضیان اجازه می‌دهد تا، در هر حوزه کاری سؤالات موجود در ذهن خود را بازگو کرده و از افراد عضو این نرم‌افزار کمک بگیرند.

به‌ اشتراک‌گذاری تجربیات در زمینه‌های مختلف این امکان را فراهم می‌کند تا دیگر متقاضیان به پاسخ بسیاری از سؤالات خود دست پیدا کنند. ما در این مقاله به طور کامل به بررسی آموزش لینکدین و خدمات لینکدین پرداخته‌ایم.

آموزش لینکدین

لینکدین چیست و چرا مهم است؟

لینکدین یک اپلیکیشن هوشمند برای به اشتراک گذاشتن مطالب مختلف در حوزه کسب‌وکار است.

که متقاضیان با استفاده از آن می‌توانند، در حوزه کسب‌وکار، با دیگران ارتباط داشته باشند.

به عبارتی در این نرم‌افزار محیطی وجود دارد که، نیروی کار و کارفرمایان مختلف، همدیگر را جستجو کرده و با ویژگی‌های و خصوصیات کاری یکدیگر آشنا شوند.

البته در چند سال اخیر بسیاری از مردم علاوه بر استفاده‌های کاری از اپلیکیشن فوق، آن را برای سرگرمی نیز به کار می‌گیرند.

در نرم‌افزار لینکدین فرد می‌تواند نظرات مختلف را، درباره یک موضوع مطالعه کرده و از آن‌ها در راستای توسعه کسب‌وکار خود استفاده کند.

لینکدین ازآن‌جهت دارای اهمیت بالایی است که، متقاضی با استفاده از آن می‌تواند در حوزه کاری خود پیشرفت بسزایی را تجربه کند.

البته نحوه عضو شدن در برنامه فوق از مهم‌ترین موضوعاتی است که، در ادامه در مبحثی به نام آموزش لینکدین حرفه‌ای به آن پرداخته شده است.

تعامل در لینکدین

آموزش گام‌به‌گام کار با لینکدین

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، اپلیکیشن لینکدین به‌عنوان یکی از برنامه‌های تأثیرگذار؛ برای پیشرفت در حوزه کاری موردنظر از اهمیت بالایی برخوردار است.

متقاضیان برای استفاده از نرم‌افزار فوق برای پیشرفت کاری باید در ابتدا در آن اقدام به ساخت اکانت کنند.

در این بخش به توضیح کامل و روان ساخت اکانت در نرم‌افزار فوق و آموزش لینکدین حرفه ای پرداخته‌ایم.

عضویت در لینکدین

برای عضویت در لینکدین، در مرحله اول باید به وب‌سایت رسمی برنامه فوق مراجعه شده، و اطلاعات هویتی که شامل نام و نام خانوادگی می‌شود را وارد کنیم.

در مرحله بعد باید پسورد را به همراه نام کشور مبدأ در بخش مخصوص خود مشخص کنیم.

در صورتی که تصمیم به مهاجرت دارید در بخش انتخاب نام کشور مبدا باید دقت کرد. پس از تأیید مرحله فوق و انتخاب به صفحه بعد متقاضی باید در صورت اشتغال، محصل بودن یا نبودن و غیره تیک‌های مربوطه را فعال کند.

البته درصورتی‌که متقاضی بخش مربوط به برخورداری از شغل را فعال کند، در مرحله بعد آن باید اطلاعات بیشتری همچون، نوع حوزه کاری و بسیاری از موارد دیگر را نیز در بخش‌های مشخص وارد کند.

همچنین در بخشی از مراحل ثبت‌نام از مخاطب درباره علایق و اهداف خود از نصب برنامه فوق سؤال می‌شود که ،باید به‌صورت کاملاً واقعی به آن پاسخ داده شود.

دریافت کد از طریق ایمیل

در نهایت یک کد، برای ایمیلی که در ابتدا وارد کرده‌اید ارسال می‌شود که، متقاضی پس از دریافت آن باید اقدام به وارد کردن کد دریافتی در بخش مربوطه و لمس کلید وریفای کند.

پس از این مرحله متقاضی به برنامه وارد، می‌شود که پس از آن باید مراحل تکمیل ثبت‌نام خود یعنی اضافه‌کردن پروفایل و غیره را به ثبت برساند.

اگر جویای کار هستید و یا تمایل به استخدام نیرو دارید وضعیت عکس پروفایل شما خیل میتونه بهتون کمک کند.

بدین صورت که با کلیک بر روی عکس پروفایل و انتخاب گزینه فریم (frames)   سه تا گزینه برای شما نمایش داده می شود، در صورتی که جویای کار هستید و میخواهید فعالیتی را آغاز کنید و مشغول به کار شوید گزینه open to work، در صورتی که به دنبال جذب نیرو برای استخدام هستید گزینه hiring رو انتخاب کنید.

بدین نحو اعضای حاضر در لینکدین تنها با دیدن عکس پروفایل شما متوجه نیازمندی شما خواهند شد.

در ادامه به بررسی مفصل آموزش لینکدین پرداخته شده است که، به متقاضیان در راستای توسعه کسب‌وکار موردنظر کمک زیادی خواهد کرد.

اهمیت استفاده از لینکدین

شما می توانید با مراجعه به صفحه خدمات امین رایان، از کلیه خدمات ما در زمینه فعالیت در لینکدین؛ و مدیریت پیج اینستاگرام و طراحی سایت و … با خبر شوید.

شبکه اجتماعی لینکدین

آموزش کار با لینکدین به‌صورت حرفه‌ای

در مبحث بالا نحوه ساخت اکانت در لینکدین را به طور کامل توضیح دادیم که مخاطب با خواندن آن و اجرای مراحل مذکور به‌صورت حرفه‌ای امکان استفاده از تمام امکانات آن را خواهد داشت.

مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است، آموزش لینکدین را به‌صورت مرحله‌به‌مرحله شرح می‌دهد:

اولین مرحله برای آموزش تنظیمات لینکدین، که باید آن را انجام دهید. ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در اپلیکیشن فوق است.

در مرحله دوم فرد باید اطلاعات خود همچون، پروفایل خود را تکمیل کند که؛ از اهمیت بالایی برخوردار است.

پس از تکمیل پروفایل، متقاضی می‌تواند از طریق بخش ارتباطات من با بسیاری از افراد که در کسب‌وکارهای مختلف فعال هستند، گفتگو کند. همچنین در بخش پیام‌ها امکان مشاهده پیام‌های ارسالی توسط فرد و پیام‌های دریافتی وجود دارد.

در بخش job متقاضی می‌تواند، بر اساس انتظارات خود، فیلتر‌های موردنظر را در راستای جستجوی مشاغل موردنیاز انجام داده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، به کارفرمایان مختلف معرفی شود.

متقاضی باید در مراحل ابتدایی ورود به لینکدین، به‌ صورت فوری تیک مربوط به اطلاع‌رسانی یا نوتیفیکیشن را فعال کند.

در این نرم‌افزار بخش‌هایی نیز برای نشان‌دادن مهارت‌ها، تأییدیه‌ها، توصیه‌ها، دستاورد‌ها، علاقه‌مندی‌ها و موارد مشابه طراحی شده‌اند که؛ می‌توان آن‌ها را برای بالا بردن سطح اکانت خود تکمیل کرد.

در برنامه لینکدین بخشی برای به‌اشتراک‌گذاری مطالب و مقاله‌های مختلف ایجاد شده است تا، متقاضی تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارد.

برنامه لینکدین مانند دیگر برنامه‌های اشتراک‌گذاری، امکان دنبال‌کردن حساب دیگران و قبول کردن درخواست افراد برای دنبال‌کردن حساب شما را دارد.

6 نکته برای استفاده حرفه ای از لینکدین

باوجودآنکه آموزش لینکدین به طور کامل بررسی شد ولی ما در ادامه به توضیح نکات تکمیلی و مهم برای کار با این نرم‌افزار پرداخته‌ایم:

متقاضیان برای ایجاد حساب در لینکدین باید، اطلاعات خود را به‌صورت درست و واقعی وارد کنند.

ازآنجایی‌که لینکدین تأثیر بسیاری در رونق کسب‌وکار متقاضیان دارد، وارد کردن مهارت‌ها، تأییدیه‌ها و فعالیت‌های انجام داده شده به ارزش حساب فرد می‌افزاید.

در هنگام کار با لینکدین بهتر است تا، محتواهای با اهمیت را با زبان انگلیسی وارد کنید.

توضیح کامل سطح تحصیلی در ارتقای پیج مورد نظر از اهمیت بالایی برخوردار است.

بر اساس مطالب مربوط به آموزش تنظیمات لینکدین دنبال نکردن پیج‌های بی‌محتوا تأثیر زیادی در رونق حساب کاری موردنظر دارد.

در حساب مربوط به کسب‌وکار نباید مطالب غیرمرتبط و شخصی به اشتراک گذاشته شود.

پروفایل لینکدین

endorse در لینکدین چیست؟

اگر میخواهید بدانید endorse در لینکدین چیست؟ به خواندن مقاله ادامه دهید.همان طور که می دانید یکی از شاخص ترین تفاوت های لینکدین با سایر شبکه های اجتماعی شناساندن توانایی ها و مهارت هایتان به دیگران می باشد که یک روش آن endorse کردن است.

گنجاندن مهارت‌های خاص در پروفایل لینکدین شما راهی عالی برای نشان دادن توانایی‌های خود به سایر اعضا، مانند همتایان، همکاران، مدیران و حتی استخدام‌کنندگان است.

شما می توانید حداکثر 50 مهارت به پروفایل خود اضافه کنید. که این اقدام یک راه ساده و موثر برای ایجاد نام تجاری حرفه ای و تعامل با شبکه شما هستند.

تایید مهارت ها

هنگامی که مهارتی را به پروفایل خود اضافه کردید، مهارت های شما را می توان با اتصالات درجه 1 تأیید کرد تا وزن آنها را تقویت کند.

به این موارد تأیید مهارت( endorse در لینکدین) می گویند که با توصیه ها (recommendations) متفاوت است.

هنگامی که یک ارتباط (connection) مهارت های شما را تأیید می کند، به قدرت پروفایل شما کمک می کند و احتمال کشف فرصت های مرتبط با مهارت های خود را افزایش می دهد.

یه جورایی endorse در لینکدین دو سر سود است.

شما نیازی به درخواست تاییدیه مهارت یا دریافت آن ندارید. به‌طور پیش‌فرض، زمانی که connection شما یکی از مهارت‌های شما را تأیید کرد، اعلانی دریافت خواهید کرد. با این حال، می‌توانید دفعات اعلان‌های تأیید مهارت را مدیریت کنید.

برای مشاهده یا مدیریت مهارت‌ها و تأییدیه‌ها، به بخش مهارت‌های پروفایل خود بروید(به سمت پایین پروفایل خود بروید). تأییدیه های مهارت(Skill endorsements) در زیر مهارت مرتبط(associated skill) قرار دارد؛ همچنین می توانید ترتیب نمایش مهارت های خود را مجدداً سفارش دهید.

کلام آخر

ما در این مقاله به طور کامل به آموزش لینکدین، بررسی دلایل اهمیت کار با اپلیکیشن فوق برای توسعه حوزه کاری و نکات مهم برای استفاده از این نرم‌افزار پرداختیم.

متقاضیان از طریق ایجاد حساب در لینکدین می‌توانند کسب‌وکار خود را به طور حرفه‌ای رونق داده و، با افراد فعال در این حوزه در ارتباط باشند.

خدمات لینکدین به حدی توسعه‌یافته و فراوان است که، مخاطبین با استفاده از آن‌ها امکان پیشرفت کاری در هر حوزه‌ای را خواهند داشت.