آموزش نحوه ورود به مدیریت وردپرس

می‌توانید با مراجعه به آدرس www.site.com/wp-admin صفحه ورود به مدیریت وردپرس را مشاهده کنید. ورود به مدیریت وردپرس صرفا از طریق wp-admin نیست و می توانید با مراجعه به آدرس wp-login.php هم صفحه ورود به وردپرس را ببینید. برای این کار کافیه بعد از آدرس سایت خودتون عبارت wp-login.php را مشابه www.site.com/wp-login.php یا www.site.com/blog/wp-login.php وارد کنید. مرحله بعدنام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید.

آموزش ورود به ورد پرس

آموزش گذاشتن محتوا در سایت از طریق بخش نوشته ها

گذاشتن محتوا در سایت کار بسیار ساده ایست. توصیه می کنیم قبل از ایجاد برگه یا نوشته، حتما با تفاوت این دو مورد آشنا شوید. چرا که برگه و نوشته تفاوت های خاصی با یکدیگر دارند. در پیشخوان وردپرس بخشی تحت عنوان “نوشته ها” وجود دارد که در آن زیر منوهایی شامل موارد زیر می بینید:

 • همه نوشته ها (تمامی نوشته های ایجاد شده در این قسمت قابل مشاهده هستند.)
 • افزودن نوشته (برای درج محتوا و پست جدید در سایت)
 • دسته ها (دسته بندی کردن محتوا)
 • برچسب ها (برچسب یک نوع دسته بندی داخلی برای مدیریت محتوا به شمار می رود )

پست هایی که روی سایت قرار می گیرند حالت نوشته دارند. محتوای ثابت همچون تماس با ما، صفحه استخدام و… برگه هستند.

آموزش مدیریت نوشته ها در وردپرس

اولین کاری که برای مدیریت نوشته ها در وردپرس باید انجام دهید این است که بعد از ورود به پیشخوان وردپرس روی منوی نوشته ها کلیک کنید تا وارد صفحه مربوط به مدیریت همه نوشته‌ ها در وردپرس شده و تغییراتی که تمایل دارید صورت بگیرد را اعمال نمایید. با کلیک روی این منو، صفحه ای شامل اطلاعات اصلی هر نوشته در قالب یک لیست به شما نشان داده می شود. در صفحه نوشته ها این امکان را دارید که قابلیت هایی مثل ویرایش، ویرایش سریع، حذف نوشته، نمایش نوشته، مشاهده دسته‌بندی و برچسب، مشاهده نویسنده نوشته، دیدگاه‌های هر نوشته و… را مشاهده کرده و با کلیک روی هر بخش در نهایت به صفحه مورد نظر هدایت شوید.

مدیریت برگه ها در وردپرس

به منظور ورود به بخش برگه ها و مدیریت آن نیاز است از طریق منو «برگه ها» در پیشخوان وردپرس زیر منو «همه برگه ها» را انتخاب کنید. بدین ترتیب وارد صفحه مربوط به برگه‌ها در وردپرس شده و هر نوع اقدامی که می خواهید تا روی برگه‌ها داشته باشید را انجام دهید. با کلیک روی این منو اطلاعات اصلی هر برگه در قالب یک لیست به شما نمایش داده خواهد شد. در صفحه برگه ها میتونید تا اقداماتی مربوط به ویرایش، ویرایش سریع، حذف برگه، نمایش برگه، مشاهده نویسنده برگه، دیدگاه‌های هر برگه و… را مشاهده کرده و با کلیک روی هر بخش در نهایت به صفحه مورد نظر هدایت شده و به کنترل اونها بپردازید.

آموزش افزودن محصول جدید در ووکامرس و مدیریت محصولات

اصولاً، برای قرار دادن محصولات در ووکامرس، شما باید مراحل زیر را طی کنید:

 1.  ابتدا باید فروشگاه ساز روی سیستم مدیریت محتوای شما نصب باشد .
 2. ایجاد محصولات:  شما می‌توانید محصولات خود را ایجاد کنید. برای این کار، به بخش “محصولات” در داشبورد وردپرس بروید و گزینه “افزودن محصول جدید” را انتخاب کنید. سپس جزئیات محصول شامل عنوان، توضیحات، قیمت، تصاویر و دسته‌بندی را وارد کنید.
 3. پیکربندی ویژگی‌ها: ووکامرس به شما امکان می‌دهد ویژگی‌های محصولات را تعریف کنید، از جمله ویژگی‌های مختلف، انتخاب‌ها، جعبه‌های چک و متن. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید یک محصول را با اندازه‌های مختلف عرض عرضه کنید، می‌توانید ویژگی “اندازه” را به محصول اضافه کنید و اندازه‌های مختلف را به عنوان گزینه‌ها وارد کنید.
 4. مدیریت موجودی: ووکامرس به شما امکان می‌دهد موجودی محصولات را مدیریت کنید. برای هر محصول، می‌توانید موجودی اولیه، محدودیت موجودی و اطلاعات تامین کننده را تعیین کنید.
 5. تنظیمات حمل و نقل: ووکامرس به شما اجازه می‌دهد تنظیمات مربوط به حمل و نقل محصولات را تعیین کنید. شما می‌توانید شرایط ارسال، هزینه حمل و نقل و سیاست‌های پستی را برای محصولات خود اعمال کنید.
 6. تنظیمات قیمت‌گذاری و تخفیفات: شما می‌توانید تنظیمات قیمت‌گذاری و تخفیفات را برای محصولات خود اعمال کنید. این شامل تعیین قیمت اصلی محصول، تخفیف‌های محصول یا کدهای تخفیف و تنظیم قیمت‌های ویژه برای تخفیف‌های فصلی یا رویدادها است.
 7. گزینه‌های پرداخت: شما باید گزینه‌های پرداخت را برای محصولات خود پیکربندی کنید. ووکامرس از راه‌های پرداخت مختلفی مانند پرداخت از طریق کارت اعتباری، پیپال و درگاه‌های پرداخت محلی پشتیبانی می‌کند.

این‌ها تنها مراحل اصلی استفاده از ووکامرس برای محصول گذاری هستند و ووکامرس بسیاری از ویژگی‌ها و تنظیمات پیشرفته دیگری برای مدیریت فروشگاه آنلاین شما فراهم می‌کند. بسته به نیازهای خاص شما و فروشگاهتان، می‌توانید از قابلیت‌های دیگر ووکامرس نیز استفاده کنید

به صورت کلی اولین قدمی که باید برای مدیریت محصولات در ووکامرس بردارید و اقدام به اضافه کردن محصول در وردپرس کنید اینه که بعد از ورود به پیشخوان وردپرس به منوی محصولات> افزودن جدید مراجعه کنید تا وارد صفحه مربوط به مدیریت محصولات در ووکامرس شده و اقدام به انتشار محصول در ووکامرس کنید. با کلیک روی این منو صفحه  براتون باز شده و ویرایشگر مربوط به اضافه کردن محصول در ووکامرس براتون باز خواهد شد تا اقدام به اضافه کردن محصول در افزونه ووکامرس کنید.

مشاهده می‌کنید صفحه ای بریتان باز شده درست عینا مشابه آنچه که در آموزش مدیریت نوشته ها در وردپرس مطرح شد اطلاعات محصولات را عینا مشابه نوشته‌ها در وردپرس اضافه کنید، با این تفاوت که در مرحله بعد باید اطلاعات محصول خودتون را وارد نمایید.

آموزش افزودن نمونه کار

برای افزودن نمونه کار ها در سایت، با مراجعه به پیشخوان سایت ،بخش نمونه کارها را مانند تصویر زیر انتخاب کرده و نمونه کارها را در آن محتوا گذاری می کنید.
نمونه-کار

رسانه در پیشخوان وردپرس

قســمت رســانه هــا، مربــوط بــه تصاویــر، فایــل هــای تصویــری، صوتــی و یــا ویدئویــی مــی باشــد کــه شــما بارگــذاری مــی کنیــد. در این بخش میتانید پرونده های چند رسانه ای را حذف کنید و یا اطلاعات مربوط به آن ها را مشاهده کنید.

برای آپلود و اضاقه کردن سایر رسانه ها میتوانید گزینه افزودن را در این بخش انتخاب کنید.

دیدگاه ها

دیــدگاه هــا، بخشــی هســتند کــه کاربــران شــما نظــرات یــا ســوالات خــود را ثبــت کــرده و شــما مــی توانیــد بــه آن هــا پاســخ دهید.

نمایش در پیشخوان وردپرس

در این قسمت شما با گزینه های مختلفی رو به رو شوید :

 • پوسته ها

بخــش نمایــش، بــرای انتخــاب و بارگذاری قالــب و پوســته هــای وردپرســی اســت. شــما در ایــن بخــش مــی توانیــد پوســته ی مــورد نظــر خــود را بارگــذاری کــرده و بــه تنظیمــات آن بپردازیــد کــه در بخــش خــود بــه صــورت مفصــل توضیــح داده خواهــد شــد.

 • سفارشی سازی پیشخوان وردپرس

در این قسمت میتوانید بخش های مختلف ظاهری سایت را تغییر دهید مانند رنگ و تصویری زمینه و … .

 • ابزارک‌ها در پیشخوان وردپرس

در این قسمت میتوانید ابزار های مهم و کاربردی را به سایت تان اضافه کنید مانند تقویم و گالری و ویدیو و … . در بخش ابزارک های پیشخوان وردپرس میتوانید مشخص کنید که این ابزارک ها به کدام قسمت اضافه شوند مثلا به فوتر یا ساید بار یا صفحه اصلی اضافه شوند.

 • ویرایشگر پوسته در پیشخوان وردپرس

در اینقسمت میتوانید کدهای php را که در بخش هدر و فوتر و بدنه اصلی سایت وجود دارد را مشاهده کنید و در صورت نیاز آن ها را تغییر دهید و شخصی سازی کنید.

تنظیمات در پیشخوان وردپرس

بعد از ورود به وردپرس شما باید تنظیمات اصلی سایت را انجام دهید وبا این بخش بسیار کار خواهید داشت.

همانطــور کــه تنظیمــات همیشــه جــزء مهــم تریــن بخــش هــا بــه حســاب مــی آیــد، بخــش تنظیمــات از مهم تریــن قســمت هــا در پیشــخوان وردپــرس نیــز مــی باشــد و بســیاری از تنظیمــات مهم در اینجا قابل مشاهده است.

در بخــش تنظیمــات وردپــرس گزینــه هایــی بــا عنــوان همگانــی، نوشــتن، خوانــدن، گفــت و گوهــا، رســانه و پیوندهــای یکتــا موجــود اســت کــه هــر کــدام بخــش بزرگــی را در بــر می گیــرد و تنظیــم مــی کنــد که بــه بررســی هــر یــک از بخــش هــا بــه صــورت مجــزا مــی پردازیــم.

 • عمومی

این قسمت شامل تنظیمات اصلی سایت ایت که میتوانید عنوان، توضیحات کوتاه در مورد سایت، آدرس ایمیل و زبان سایت را انتخاب کنید.

 • نوشتن

در این قسمت میتوانید تمامی تنظیمات مربوط به نوشته ها را انجام دهید و ساختار پیش فرض نوشته ها را تغییر دهید.

 • گفت­‌وگو

این بخش مربوط به دیدگاه هاست و میتوانید تنظیمات مربوط به کامنت هایی که در سایت تان گذاشته میشود را تغییر دهید.

 • خواندن

در بخــش خوانــدن مــی توانیــد قالــب صفحــه ی نخســت خــود را بــه صــورت وبلاگــی یــا صفحــه ی ایســتای ابتدایــی مشــخص کنیــد.

همچنیــن مــی توانیــد تعــداد پســت هــای موجــود در یــک ســایت را مشــخص نمایید. در انتهــا گزینــه ای وجود دارد مبنی بر عدم بررسی سایت توسط موتور های جست و جو ، که می توانید با توجــه بــه تمایــل خــود آن را علامــت بزنیــد.

 • رسانه

مدیریت و تنظیمات مربوط به تصاویر و رسانه هایی که در سایت تان میگذارید را میتوانید از این بخش انجام دهید.

 • پیوندهای یکتا

در این بخش میتوانید مشخص کنید که آدرس محتوایی که در سایت تان قرار میگیرد به چه صورت نمایش داده شود. این بخش در سئو اهمیت دارد و باید بهترین نوع برای نمایش آدرس محتوا را انتخاب کرد.

 • حریم خصوصی

بعد از ورود به مدیریت سایت باید به بخش حیرم خصوصی اهمیت زیادی دهید. دراین بخش اطلاعات کاربران و بازدیدکنندگان ذخیره میشود و از این بخش میتوان اطلاعات را محافظت کرد و رضایت مشتریان را جلب نمود.