یکی از رایج‌ترین مواردی که در فضای اپلیکیشن اینستاگرام به میزان زیادی اتفاق می‌افتد، حذف اکانت‌های موجود به صورت دائمی است. در این روش، حساب کاربری متقاضی به هیچ عنوان قابل بازگردانی نخواهد بود؛ به همین دلیل کسانی که قصد حذف اکانت خود به صورت موقت را دارند باید از روش‌های خاصی استفاده کنند. این مقاله هر آنچه را که درباره نحوه پاک کردن اکانت در اینستاگرام و پاك كردن اكانت فيك در اينستاگرام باید بدانید، به طور کامل و مفصل توضیح می‌دهد.

نحوه پاک کردن اکانت اینستاگرام از گوگل

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، حذف اکانت اینستاگرام به وسیله گوگل یک روش دائمی بوده و حساب حذف شده در آن به هیچ عنوان قابل بازگردانی نخواهد بود. نحوه پاک کردن اکانت در اینستاگرام به صورتی است که متقاضیان باید در مرحله اول به وبسایت مشخصی که آدرس آن در ادامه درج شده است، مراجعه کنند. پس از کلیک بر روی آدرس زیر صفحه‌ای به متقاضی نمایش داده می‌شود که فرد باید نام کاربری و رمز عبور خود را در آن وارد کند.

با وارد کردن اطلاعات خواسته شده به صورت اتوماتیک صفحه حذف اکانت اینستا از گوگل نشان داده می‌شود که متقاضی باید در صورت تمایل دلیل خود را برای آن‌ها توضیح داده یا موارد پیش فرض را انتخاب کند. سپس مرکز اینستاگرام در راستای احراز هویت مجدد متقاضی، وارد کردن پسورد توسط متقاضی را می‌خواهد که در صورت انجام صحیح آن و فشردن کلید، دلیت اکانت به طور کامل و دائم حذف خواهد شد.

البته باید به این نکته اشاره کرد که نحوه پاک کردن اکانت اینستاگرام به وسیله گوگل به صورتی است که مرکز موردنظر به منظور اطمینان از تصمیم حذف اکانت موردنظر به طور مجدد از مخاطب سوال می‌پرسد.

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent

 

نحوه پاک کردن اکانت در اینستاگرام با مراجعه به نرم ‌افزار گوگل
نحوه پاک کردن اکانت در اینستاگرام با مراجعه به نرم ‌افزار گوگل

 

حذف اکانت اینستاگرام از روی آیفون و اندروید

نحوه پاک کردن اکانت در اینستاگرام گوشی‌های آیفون و اندروید با یکدیگر مشابه بوده و دیلیت اکانت اپلیکیشن فوق از روی سایت بسیار آسان‌تر خواهد بود. در این روش نیاز به مراجعه به وبسایت‌ها مختلف نبوده و متقاضی تنها به وسیله اپلیکیشن آن قادر به حذف اکانت شخصی خود خواهد بود. برای حذف اکانت اینستاگرام از روی آیفون یا اندروید باید به تنظیمات اپلیکیشن فوق مراجعه کرده و بر روی دکمه help کلیک کنیم.

در نهایت صفحه‌ای بر روی تصویر زمینه موبایل همراه نمایش داده می‌شود که دارای چند گزینه است. متقاضی در این صفحه باید بر روی گزینه help center  کلیک کند تا به صفحه‌ مشخصی که دارای گزینه managing your account  است، هدایت شود. با کلیک بر روی صفحه فوق بخشی به نام دیلیت اکانت اینستاگرام وجود دارد که متقاضی با ورود به آن و ارائه دلیل انجام فرآیند فوق به طور کامل اکانت خود را حذف خواهد کرد.

 

حذف اکانت اینستاگرام از روی آیفون و اندروید
حذف اکانت اینستاگرام از روی آیفون و اندروید

 

در صورت فراموشی رمز عبور اینستاگرام چه راه‌هایی برای حذف اکانت اینستاگرام وجود دارد؟

کسانی که قصد حذف اکانت اینستا از گوگل را به صورت دائم و موقت دارند ولی رمز عبور برای ورود به پیج خود را از دست داده‌اند باید در مرحله اول در راستای بازنشانی رمز عبور خود اقدامی را انجام دهند. برای این کار باید در صفحه‌ای که رمز عبور و پسورد خواسته شده است بر روی گزینه help کلیک شود. در نهایت صفحه‌ای به مخاطب نشان داده می‌شود که باید اطلاعاتی مانند شماره همراه یا ایمیلی که حساب کاربری به وسیله آن ساخته شده است وارد شود.

پس از این مرحله رمز بازنشانی شده بر روی ایمیل شما قرار گرفته یا به صورت پیامک به اطلاع شما خواهد رسید. به همین منظور سعی کنید اکانتی که صفحات رسمی خود در اینستاگرام را با آن می‌سازید، معتبر و همیشه در دسترس باشد. در ادامه به صورت کامل‌تر شما را با نحوه پاک کردن اکانت در اینستاگرام آشنا خواهیم کرد.

 

فراموشی رمز عبور اینستاگرام برای حذف اکانت در گوشی‌های آیفون و اندروید
فراموشی رمز عبور اینستاگرام برای حذف اکانت در گوشی‌های آیفون و اندروید

 

آموزش پاک کردن اکانت در اینستاگرام به صورت موقت

طریقه پاک کردن اکانت در اینستاگرام به صورت موقت به نحوی است که متقاضی باید در ابتدا از طریق سایت به حساب کاربری موردنظر متصل شود. پس از این مرحله متقاضی باید به بخش ادیت پروفایل مراجعه کند که با نام Edit profile و در بخش تنظیمات قابل مشاهده است. با کلیک بر روی این بخش منویی بر روی صفحه گوشی نمایش داده خواهد شد که دارای گزینه  Temporarily disable my account نیز است.

متقاضی با کلیک بر روی این گزینه و پاسخ به سوالاتی همچون دلیل حذف اکانت و وارد کردن رمز ورود به حساب کاربردی می‌تواند بخش حذف اکانت را لمس کرده و نسبت به غیرفعال کردن آن به طور موقت اقدام کند. از موارد بسیار مهمی که درباره نحوه حذف اکانت در اینستاگرام به صورت موقت می‌توان به آن اشاره کرد، عدم امکان حذف حساب کاربری موردنظر با اپلیکیشن مربوطه است.

همچنین اطلاعات ذخیره شده در حساب کاربری اینستاگرام متقاضیان با دیلیت اکانت موقت به صورت اولیه باقی خواهند ماند که یک مزیت برای آن‌ها به حساب می‌آید.

 

دلیت اکانت اینستاگرام به صورت موقت
دلیت اکانت اینستاگرام به صورت موقت

 

 

کلام آخر

ما در این مقاله به طور کامل به بررسی نحوه پاک کردن اکانت در اینستاگرام پرداختیم. در حالت کلی حذف اکانت در اینستاگرام دارای دو نوع موقت و دائم است که نوع موقت آن مزایای بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت. به عبارتی در صورتی که متقاضی حساب کاربری خود را به طور وقت حذف کند در هر زمانی اجازه بازگشت به اکانت رسمی خود را داشته و اطلاعات ذخیره شده در آن نیز از بین نخواهند رفت.

از موارد بسیار مهمی که درباره حذف اکانت اینستاگرام باید به آن‌ها توجه شود، راه‌های انجام فرآیند فوق است که به دو صورت مراجعه به سایت و استفاده مستقیم از اپلیکیشن موردنظر ممکن است. البته در حذف اکانت اینستاگرام به صورت موقت، استفاده از اپلیکیشن اصلی مناسب نیست و فقط با استفاده از وبسایت رسمی اینستاگرام ممکن خواهد بود.

بر اساس قوانین پاك كردن اكانت فيك در اينستاگرام متقاضیان برای این کار باید به صورت صددرصد پسورد اولیه در هنگام نصب اکانت موردنظر را به یاد داشته باشند. متقاضیان می‌توانند در هنگام پرسیدن دلیل حذف اکانت اینستاگرام هیچ دلیلی را برای آن‌ها ارائه نداده و با سرعت بالایی اکانت خود را حذف کنند.